پزشکی و سلامت هوشمند

امنیت و اطمینان از پارامتر های مهم در حوزه پزشکی و درمان می باشد. پزشکی هوشمند با فراهم آوردن فرصت ارتباطات بیشتر و راحت تر، کاهش خطای انسانی، ابزار و امکانات پیشرفته، مراقبت های پزشکی دقیق و در کل کیفیت بالای درمان، آرامش خاطر را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

پزشکی هوشمند، همیشه و همه جا

  • در بیمارستان و کلینیک ها: همانطور که حدس می زنید بیمارستان ها و کلینیک ها بیشترین تقاضا را در این حوزه به خود اختصاص داده اند. اینترنت اشیا در پزشکی امکان افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها را به این مراکز می دهد. بادی آنالایزر، ام آر آی، دستگاه اشعه ایکس و سی تی اسکن تنها تعداد معدودی از این گونه ابزار در مراکز بهداشت است. کمپانی های فیلیپس، زیمنس، GE این فناوری را برای تشخیص بیماری ها به شکل پیشرفته، پیگیری و به روز رسانی شده  به بازار عرضه می کنند.

 

  • در خانه ها:فناوری ارتباطات پزشکی(Tele medicine) خدمات پزشکی را فرا تر از دیوار های بیمارستان برای بیماران فراهم می کند. افرادی که از بیماری های مزمن رنج می برند( بیماری های قلبی، دیابت، میگرن) از مراجعه دائمی به پزشک خودداری می کنند. دستگاه هایی مانند RTM مخفف Remote patient monitoring که خدماتی مانند: اندازه گیری میزان گلوکز خون و ارسال آن به پزشک، انجام می دهند. خدمتکار مجازی برای مراقبت های پزشکی از سالمندان فعالیت هایی از قبیل برقراری ارتباط با سالمند، یادآوری برای مصرف داروها و امکان برقراری ارتباط از راه دور با افراد خانواده و پزشک فراهم می کند.

 

  • روی بدن: پیشرفت در تکنولوژی Bio sensor امکان پوشیدن ابزار هوشمند را به منظور بررسی سلامت افراد فراهم می کند. این روش به صورت جاسازی این سنسورها باعث اطمینان خاطر بیماران از روند درمان و بهبود آن ها می شود. در لباس ، به صورت چسباندن و به صورت کاشت.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  پروفسور دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

تحولی شگرف در ارائه خدمات سلامت با پیاده سازی سلامت هوشمند

با پیاده سازی سلامت هوشمند، شاهد تحولی شگرف در عرصه ارائه خدمات سلامت به مردم خواهیم بود. با تقویت زیرساخت ها، توسعه و به کارگیری فناوری های نوین و هوشمند، می توان شاهد ارائه خدمات مطلوب در این زمینه بود.

با اشاره به این که بیمارستان هوشمند یکی از اجزای مهم سلامت هوشمند است، سلامت هوشمند دارای ابعاد مختلفی است و تمامی عناصر و المان هائی را که در ارائه خدمات سلامت دخیل هستند، در یک نظام جامع یکپارچه و هوشمند قرار می دهد.

نظام جامع و یکپارچه سلامت هوشمند، برای تمامی فعالیت های زنجیره ارزش سلامت؛ اعم از تندرستی، پیشگیری و پایش شاخص های سلامت، مراکز درمانی و پاراکلینیکی مانند بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز آزمایشگاهی و تصویربرداری و همچنین مانیتورینگ بعد از آن، راهکارهای یکپارچه و هوشمندی را پیش بینی نموده است.

 

منبع hospital-ir

 

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر
سایر پزشکان مرتبط