ورود بیمارستان ها به متاورس با معرفی پلتفرم واقعیت مجازی

بیمارستان ها با واقعیت مجازی وارد فراجهان می شوند تا از هر نظر به بیماران کمک کنند.

برای سال‌ها، ارائه مراقبت‌های بهداشتی مستلزم تماس فیزیکی بین بیمار و پزشک به‌عنوان وسیله‌ای اساسی برای دریافت درمان پزشکی، تشخیص یا مراقبت‌های جراحی است. این امر با ورود سلامت از راه دور و متاورس، که ارتباط بیمار و پزشک را از طریق ابزارهای دیجیتال و با کمک اینترنت فراهم می‌کرد، کمی تغییر کرد. اما این پارادایم‌ها در حال حاضر در اوج یک شکل حتی بزرگ‌تر و به یاد ماندنی‌تر از قبل، بی‌سابقه هستند، زیرا واقعیت افزوده و مجازی  به سرعت در حال ایجاد امکاناتی هستند که قبلاً هیچ‌یک از ما تصور نمی‌کردیم. واقعیت مجازی و متاورس پس از تأثیر طولانی کووید19 در سراسر جهان بسیار مورد تقاضا هستند. COVID19 تمام دیدگاه های زندگی را تغییر داده است. همانطور که می دانیم صنعت مراقبت های بهداشتی نقش بسیار حیاتی و مهمی را در طول کل کووید19 ایفا کرده است، بنابراین ایجاد یک تغییر اساسی در عملکرد آن، تقاضای روز است و با در نظر گرفتن همان چیزی که آپولو به اولین بیمارستان تبدیل شده است. با معرفی پلتفرم واقعیت مجازی که نه تنها به بیماران کمک می کند، بلکه به بیمارستان ها نیز کمک می کند، وارد متاورس شوید.

گروه بیمارستان‌های آپولو یک همکاری کاملاً منحصربه‌فرد را معرفی کرده است تا امکان مشارکت در متاورس، در اولین ابتکار عمل را فراهم کند. حقیقت مجازی لذتی فراگیر را ارائه می‌کند که برای رشد مشارکت افراد آسیب‌دیده و تسلط بر توانایی برای آموزش عملی تأیید شده است.

ویزیت بیمار قبل و بعد از عمل در واقعیت مجازی با ایجاد محیط های مرسوم مملو از روایت های آرامش بخش به منظور القای کنترل بر بدن خود و پاسخ فیزیولوژیکی، به افزایش نتایج بیمار کمک می کند. همچنین ممکن است مشتریان را در ورزش های مبتنی بر واقعیت مجازی درگیر کند تا توانایی های آنها برای تغییر احساسات را تقویت کند. این روش سفارشی برای هر بیمار به رضایت بهتر بیمار کمک می کند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

دو تن از بزرگ‌ترین اپراتورهای بیمارستان‌های آسیای جنوب شرقی فرصت‌های بزرگی را در استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای تقویت خدمات پزشکی از راه دور خود می‌بینند، به طوری که بیماران روزی به طور بالقوه برای کمک به بهبودی خود به متاورس روی می‌آورند.

IHH Healthcare مستقر در مالزی و بیمارستان‌های بین‌المللی سیلوام اندونزی در مواجهه با همه‌گیری کووید19، از این فناوری برای دسترسی به بیمارانی که تحت تأثیر محدودیت‌های حرکتی یا در مناطق دور افتاده قرار گرفته‌اند، استفاده می‌کنند و همچنین شروع به کشف هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها کرده‌اند. پشتیبانی از تشخیص و بهبود کیفیت مراقبت!

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

اکنون آن‌ها فکر می‌کنند که سروصدای پیرامون واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، و متاورس قرار است فراتر از بازی‌های ویدیویی و مراقبت‌های بهداشتی گسترش یابد.

IHH دارای 80 بیمارستان در 10 کشور است که بازارهای اصلی آن مالزی، سنگاپور، هند و ترکیه است. بیمارستان‌های آن شامل برخی از معتبرترین نام‌های منطقه مانند کوه الیزابت در سنگاپور و گلنیگلز در مالزی و چندین بازار دیگر است که بیماران ثروتمندی از اندونزی، خاورمیانه و جاهای دیگر برای درمان به آنجا می‌آیند.

IHH در سال 2020 با پیوستن به دور بودجه 27 میلیون دلاری این استارت آپ، در شرکت سلامت از راه دور سنگاپور Doctor Anywhere سرمایه گذاری کرد. سال گذشته سرمایه گذاری بیشتری در این شرکت انجام داد.

در همین حال، سیلوام، 40 بیمارستان را در 30 شهر در سراسر مجمع الجزایر اندونزی، که بزرگترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی است، اداره می کند. این بیمارستان که بخشی از گروه املاک محلی Lippo Group است، اپلیکیشن پزشکی از راه دور تلفن همراه خود MySiloam را راه‌اندازی کرده و به توسعه آن ادامه می‌دهد و در Prixa.ai، یک پلتفرم تشخیص پزشکی مستقر در جاکارتا، سرمایه‌گذاری استراتژیک انجام داده است.

 

منبع: healthcareoutlook

 

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر