مقالات آموزشی

 
مزایای ویزیت از راه دور برای افراد مبتلا به کرونا

مزایای ویزیت از راه دور برای افراد مبتلا به کرونا

همانطور که می‌دانیم، کرونا هم یک بیماری ویروسی و واگیردار است که هنوز واکسن آن پیدا نشده است. البته مانند تمامی انواع آنفولانزاها این بیماری ویروسی هم داروی خاصی برای درمان ندارد، راهکار آن تقویت سیستم ایمنی و تقویت سلامت و ایمنی ریه‌ها است. چرا که بیماری کرونا بیشترین تاثیر را بر روی ریه می‌گذارد. در طب سنتی تاکید بر درمان بیماری بر تقویت سیستم ایمنی و پیگیری سبک سالم زندگی است
تاثیر تله ویزیت بر کم تحرکی

تاثیر تله ویزیت بر کم تحرکی

در زندگی مدرن و امروزی، هر چه پیش می‌رویم کم تحرک‌تر از پیش می‌شویم. کارها و تفریحات ما اغلب طوری هستند که یک جا نشسته‌ایم. پشت میز می‌نشینیم و با کامپیوتر کار می‌کنیم، هنگام کار کردن با گوشی‌های موبایلمان نیز اغلب نشسته‌ایم و تحرک خاصی نداریم. تلویزیون تماشا کردن نیز یکی دیگر از تفریحات روزمره اغلب افراد است که موجب می‌شود زندگی آن‌ها بیش از پیش بی تحرک باشد. اما در این میان کمتر کسی از عوارض کم تحرکی و بی تحرکی خبر دارد. ورزش نکردن و داشتن یک زندگی غیرفعال و بی تحرک برای بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد...
تاثیر تله ویزیت بر بیماران کم توان

کمک تله ویزیت به بیماران کم توان

"معلولیت ها بر اساس اختلالاتی که عامل بروز آن است در ۶ بخش جسمی و حرکتی ، عقب ماندگی ذهنی، اختلالات اعصاب و روان، حس بینایی، شنوایی، گفتاری تقسیم بندی می شود"....
تاثیر تله ویزیت در بیماران پیوند اعضا

تاثیر تله ویزیت در بیماران پیوند اعضا

پیوند‌ اندام یا بافتی است که در بخشی از بدن کاشته شود. پیوند موفق انسان به انسان سابقه‌ای نسبتاً طولانی در زمینه مهارت‌های کاربردی دارد که این مهارت‌ها مدت‌ها پیش از تشخیص لزوم مراقبت‌های بعد از پیوند کشف شده‌اند. اعضا قابل اهدا قلب ، ریه ها ، کبد ، روده ها ، لوزالمعده و کلیه ها می باشد. علاوه بر این اعضا، برخی از بافتهای بدن نیز قابل پیوند می باشند. با اهدای قرنیه می توان بینایی رابه فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده باز گرداند.
نقش تله ویزیت در درمان بیماری های مزمن

نقش تله ویزیت در درمان بیماری های مزمن

بیماری مزمن در پزشکی به بیماری‌هایی گفته می‌شود که زیاد طول می‌کشند یا ذاتاً بلندمدت هستند. مانند آسم یا دیابت. کلمه مزمن متضاد حاد است و کلمه حاد به معنای ناگهانی و غیر منتظره بودن است.اصطلاح مزمن اشاره به طولانی بودن دوره بیماری دارد و هیچ ربطی به درجه شدت و درمان پذیری بیماری ندارد.
موارد مصرف آسپیرین

موارد مصرف آسپیرین

آسپیرین یا استیل‌سالیسیلیک اسید (ASA) عموماً به عنوان مسکن درد در موارد درد و رنجوری خفیف و کاهش تب به کار می‌رود. آسپیرین در عین حال یک داروی ضد التهابی است که می‌توان آن را به عنوان رقیق کننده خون مورد استفاده قرار داد.
تله ویزیت و مدیریت زخم های مزمن

تله ویزیت و مدیریت زخم های مزمن

به زخم هایی که سخت درمان می شوند و یا درمان نمی شوند زخم های مزمن گفته می شود. بر خلاف زخم های حاد، زخم های مزمن محیط خاصی دارند. ایسکمی، هیپوکسی یا عفونت ویژگی های اصلی زخم مزمن است. اگر زخم در طی سه ماه بهبود نیابد، زخم مزمن نامیده می شود. زخم پای دیابتی، زخم بستر، زخم وریدی، زخم های ایسکمیک و زخم های مرتبط با واسکولیت شامل زخم های مزمن هستند.
شما به عنوان پدر و مادر، سرپرست یا سرپرست نقش مهمی در آموزش شستن دست و ماسک زدن به فرزند خود دارید.

جلوگیری از گسترش COVID-19 در کودکان

ویروس کرونا، سلامت همه مردم را در سراسر جهان و در سنین مختلف تهدید می کند. کودکان از این خطر مستثنی نیستند و به دلیل سخت بودن رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر در معرض خطر هستند. والدین در سلامتی کودکان نقش اساسی دارند. آن ها باید موارد بهداشتی را به فرزندانشان آموزش دهند و به صورت ویژه از فرزندانشان مراقبت کنند.
مراقبت از زنان باردار در برابر کرونا در روند بارداری و زایمان

مراقبت از زنان باردار در برابر کرونا در روند بارداری و زایمان

زنان باردار برای جلوگیری از بروز عفونت باید مانند سایر افراد جامعه عمل کنند. شما می­‌توانید با اقدامات زیر از شیوع کووید-19 جلوگیری کنید: * پوشاندن دهان هنگام سرفه (یک روش خوب برای انجام این­کار پوشاندن دهان با آرنج است) . . .
راه های تقویت سیستم  ایمنی بدن

راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

ترس، استرس و اضطراب به صورت مکرر در افراد نه تنها باعث بروز آسیب‌های روحی و روانی در افراد می‌شود بلکه ضعیف‌تر شدن سیستم ایمنی، سیستم دفاعی بدن و در نتیجه آسیب پذیر شدن بدن را به همراه دارد.
هشدار؛ این علائم جدید ویروس کرونا را جدی بگیرید

هشدار, این علائم جدید ویروس کرونا را جدی بگیرید

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: به تازگی برخی افراد با درد گوش یکطرفه، سرگیجه و سردرد مراجعه می‌کنند و بعداً علائم اصلی کرونا ظاهر می‌شود.
آیا سیگار کشیدن منجر به افزایش خطر ابتلا به کرونا می شود؟

آیا سیگار کشیدن منجر به افزایش خطر ابتلا به کرونا می شود؟

شواهد موجود نشان می دهد که شدت بیماری کوید-19 (کرونا) در بین افراد سیگاری بیشتر است. سیگار کشیدن عملکرد ریه را مختل می کند و سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با بیماری های تنفسی به دلیل ویروس کرونا مشکل تر می کند. مصرف کنندگان دخانیات بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس از طریق دهان هنگام کشیدن سیگار یا استفاده از سایر محصولات ...
بیماری پاییز کرونا

چگونه در فصل پاییز سالم بمانیم و از بیماریها در امان باشیم

با تغییر فصل، محافظت از سلامتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این موضوع به خصوص اکنون و با شیوع کرونا از اهمیت بیشتری برخوردار است.
6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399

6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399

پاییز امسال، می تواند یکی از مرگبارترین فصل های تاریخ معاصر ایران باشد. چندی پیش دکتر کیانوش جهان پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو به عصر ایران گفت که ویروس آنفلوآنزا تقریباً هر 10 سال یک بار در جهان به دوره پیک خود می رسد و طبق محاسبات احتمالاً پاییز 1399 نوبت این پیک است.
زنان باردار یکی از گروه های اسیب پذیر در برابر کوید 19 هستند

ویروس کرونا و زایمان زودرس

ویروس کرونا عامل بیماری کوید 19 است که این روزها سراسر جهان را درگیر کرده است. زنان باردار یکی از گروه های آسیب پذیر در برابر بیماری ها و ویروس ها هستند و در دسته آسیب پذیری متوسط نسبت به کوید 19قرار گرفته اند. در این مقاله درباره یکی از عوارض کوید 19 در زنان باردار یعنی زایمان زودرس با شما صحبت می کنیم.
آیا واکسن آنفولانزا در شرایط شیوع کرونا ایمن است؟

آیا واکسن آنفولانزا در شرایط شیوع کرونا ایمن است؟

هر زمستان ویروس آنفولانزا باعث ایجاد اپیدمی آنفولانزا می‌شود. زمستان امسال این اپیدمی ممکن است به علت پاندمی COVID-19 که همزمان وجود دارد گسترده‌تر باشد. آنفولانزا بسیار مسری است. این بیماری هر ساله باعث صدها هزار مورد بستری بیمارستانی و هزاران مورد مرگ و میر می‌شود.
کرونا در کودکان

کرونا در کودکان

کودکان هم به کرونا مبتلا می شوند. در اوایل شیوع ویروس کرونا این شایعه مطرح شد که کودکان در معرض خطر کرونا نیستند؛ اما باید بدانید که کودکان نیزبه ویروس کرونا (SARS-CoV-2) که عامل بیماری کوید 19 (COVID-19) است آلوده می شوند. در اکثر مواقع این بیماری در نوزادان و کودکان خفیف بوده است ولی...
واکسن کرونا

واکسن کرونا

واکسن، موثر ترین راه برای پیشگیری از بیماری های عفونی است. واکسن نوعی درمان است که با هدف تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با پاتوژن‌های عفونی مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها انجام می‌شود. آن ها به گونه ای طراحی شده اند که عفونت را به افراد منتقل نمی کنند.
عوارض مصرف بیش از حد رانیتیدین

عوارض مصرف بیش از حد رانیتیدین

رانیتیدین در علوم دارویی به دسته آنتی‌ هیستامین‌ های نوع ۲ تعلق دارد که منجر به کاهش میزان تولید اسید معده می‌شود. این دارو برای معالجه و جلوگیری از زخم معده و روده و همچنین مواردی‌که در تولید اسید معده بیشتر از حد نرمال است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همه چیز درمورد ویروس جدید کرونا

همه چیز درمورد ویروس جدید کرونا

ویروس جدید کرونا، در اوایل سال 2020 در سراسر جهان شیوع پیدا کرد. این ویروس به دلیل سرعت شیوع بسیار بالایی که دارد در همه کشور ها خبر ساز شد و همه را درگیر کرد. اخبار زیادی درمورد روش های انتقال و پیشگیری و درمان کرونا منتشر می شود.
12
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران