مقالات آموزشی

 
رشد متاورس در حوزه مراقبت از سلامت

رشد متاورس در حوزه مراقبت از سلامت

سلام! ما با یک موضوع در حال ظهور در فضای سلامت دیجیتال که در مورد Metaverse است، بازگشته ایم. اجازه دهید ابتدا بفهمیم Metaverse چیست. Metaverse دنیای مجازی تقویت شده ای است که از همگرایی فضای مجازی و فیزیکی به دست می آید، جایی که کاربران می توانند در دنیای افزوده تعامل داشته باشند تا به صورت مجازی یکدیگر را ملاقات کنند و بتوانند خود را در انجام فعالیت های مجازی غرق کنند که تجربیات واقعی را به ارمغان می آورد.
آشنایی با متاورس و دو راه پرسود در این حوزه

آشنایی با متاورس و دو راه پرسود در این حوزه

Metaverse معمولاً به عنوان نسل بعدی فناوری مجازی تعریف می شود. Wired اخیراً چگونه این اصطلاح را تعریف کرده است: به طور کلی، فناوری‌هایی که متاورس را تشکیل می‌دهند می‌توانند شامل واقعیت مجازی باشند که با جهان‌های مجازی پایدار مشخص می‌شود که حتی زمانی که شما بازی نمی‌کنید به وجود خود ادامه می‌دهند - و همچنین واقعیت افزوده که جنبه‌ها را با هم ترکیب می‌کند. از دنیای دیجیتال و فیزیکی با این حال، نیازی نیست که آن فضاها منحصراً از طریق VR یا AR قابل دسترسی باشند. یک دنیای مجازی، مانند جنبه‌هایی از Fortnite که می‌توان از طریق رایانه‌های شخصی، کنسول‌های بازی و حتی تلفن‌ها به آن دسترسی پیدا کرد، می‌تواند متاثر باشد.
متاورس در مراقبت های بهداشتی ! عصر جدید در حال تحقق است

متاورس در مراقبت های بهداشتی ! عصر جدید در حال تحقق است

Metaverse واژه‌ای جدید برای کل جهان است که انتظار یک تحول مخرب در بسیاری از جنبه‌های زندگی را دارد، اما متاورس در مراقبت‌های بهداشتی نیز سهم بزرگی خواهد داشت.در این مقاله، من با شما در مورد پتانسیل های Metaverse در بخش مراقبت های بهداشتی صحبت خواهم کرد و انتظارات من برای آینده سلامت و پزشکی با این فناوری تغییر دهنده بازی چیست.
متاورس در اتاق عمل به سرعت در حال تغییر پزشکی است

متاورس در اتاق عمل به سرعت در حال تغییر پزشکی است

Metaverse، با همگرایی فضای مجازی و فیزیکی، پزشکی را تغییر می دهد.

نگرانی های سلامت که بر فراز متاورس معلق است

بررسی واقعیت مجازی: متاورس آینده فیس‌بوک و سایر شرکت‌ها – که با هدف تجسم مجدد اینترنت امروزی به‌عنوان یک تجربه سه بعدی که می‌توانیم به جای نگاه کردن به صفحه نمایش، بخشی از آن باشیم – می‌تواند دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی را بهبود بخشد یا گسترش دهد.
ایجاد متا سلامت در متاورس

ایجاد متا سلامت در متاورس

در اواخر اکتبر، فیس بوک نام شرکت هلدینگ خود را به Meta تغییر داد تا ادعای خود را در مورد مفهوم متاورس، که آینده اینترنت تلقی می شود، مطرح کند. این اعلامیه که در وب‌سایت شرکت به‌عنوان تکامل بعدی در خط طولانی فناوری‌های اجتماعی توصیف می‌شود، به درستی توسط مفسران صنعت نیز به عنوان تلاشی از سوی فیس‌بوک برای منحرف کردن تمرکز از مشکلات فعلی خود با تغییر نام تجاری تلقی شده است.
مرز بعدی برای مراقبت های بهداشتی, واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، و متاورس

مرز بعدی برای مراقبت های بهداشتی, واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، و متاورس

برای سال‌های متمادی، ارائه مراقبت‌های بهداشتی مستلزم تعامل فیزیکی بین بیمار و پزشک به‌عنوان وسیله‌ای برای دریافت تشخیص، درمان پزشکی یا مراقبت‌های جراحی بود. این امر با ظهور سلامت از راه دور، که رابطه بیمار و پزشک را از طریق ابزارهای دیجیتال و اینترنت ارائه کرد، اندکی تغییر کرد.
متاورس و مراقبت از سلامت ،نمایی از ارتفاع 5000 فوتی

متاورس و مراقبت از سلامت ،نمایی از ارتفاع 5000 فوتی

کلمات خاصی در سال 2021 ظاهر می شوند که معانی آنها نامشخص است و هم شایسته شناسایی و هم تعریف هستند. و بنابراین، پیشنهاد بالا - کلمه "دیستوپیایی". Dystopian مانند جمله "این اصطلاح توسط نویسنده نیل استفنسون در سال 1992 در رمان دیستوپیایی Snow Crash ابداع شد."
چگونه متاورس، سلامت را متحول خواهد کرد؟

چگونه متاورس، سلامت را متحول خواهد کرد؟

فیس بوک هفته گذشته اعلام کرد که نام خود را تغییر می دهد و 10 میلیارد دلار برای ساخت متاورس سرمایه گذاری می کند.به راحتی می توان اعلامیه فیس بوک را به عنوان یک حرکت روابط عمومی نرم افزاری رد کرد. مردم نگران هستند که شرکت شاخک های خود را عمیق تر در زندگی شخصی آنها فرو کند. نگرانی های معتبری در مورد اعتیاد دیجیتال و سلامت روان وجود دارد.من اطلاعیه را کمی متفاوت می بینم. متاورس به عنوان یک مفهوم بسیار فراتر از فیس بوک است. این می تواند فرصت های جدیدی را برای سلامتی و تندرستی ایجاد کند.
مرز بعدی برای مراقبت های بهداشتی , واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، و متاورس

مرز بعدی برای مراقبت های بهداشتی, واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، و متاورس

برای سال‌های متمادی، ارائه مراقبت‌های بهداشتی مستلزم تعامل فیزیکی بین بیمار و پزشک به‌عنوان وسیله‌ای برای دریافت تشخیص، درمان پزشکی یا مراقبت‌های جراحی بود. این امر با ظهور سلامت از راه دور، که رابطه بیمار و پزشک را از طریق ابزارهای دیجیتال و اینترنت ارائه کرد، اندکی تغییر کرد. اما این پارادایم‌ها اکنون در اوج یک شکل حتی بزرگ‌تر و تاریخی‌تر از اختلال بی‌سابقه هستند، زیرا واقعیت افزوده و مجازی (AR/VR) به سرعت امکاناتی را ارائه می‌کنند که قبلاً هرگز تصور نمی‌شد.
متاورس در جهان پزشکی، انقلاب داده‌ها در جراحی

متاورس در جهان پزشکی، انقلاب داده‌ها در جراحی

فیسبوک اخیراً تکامل و تغییر نام تجاری خود را به متا اعلام کرده است. به گفته مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، "متا" تلفیقی از دید گسترده تر این شرکت برای کمک به مردم در هنگام استفاده از فناوری پیشرفته و بهتر است.طبق بیانیه مطبوعاتی فیس‌بوک، «متاورس مانند ترکیبی از تجربیات اجتماعی آنلاین امروزی احساس می‌شود که گاهی اوقات به سه بعد گسترش می‌یابد یا به دنیای فیزیکی نمایش داده می‌شود. این به شما امکان می‌دهد تجارب همه جانبه‌ای را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، حتی زمانی که نمی‌توانید با هم باشید - و کارهایی را با هم انجام دهید که در دنیای فیزیکی نمی‌توانید انجام دهید.»
فواید نوشیدن آب برای بدن

فواید نوشیدن آب برای بدن

هیدراته نگه داشتن بدن برای حفظ سلامتی آن بسیار مهم است، اما بسیاری از افراد به این موضوع بی توجه هستند و روزانه مایعات کافی مصرف نمی‌کنند. حدود 60 درصد بدن از این مایع تشکیل شده است و حدود 71 درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است. مصرف کافی آب باید یکی از اولویت‌های تغذیه‌ای هر فرد در طول روز باشد.
کم آبی بدن در سالمندان از علل تا علائم آن

کم آبی بدن در سالمندان از علل تا علائم آن

کم آبی بدن در سالمندان ممکن است منجر به بروز برخی عوارض مانند یبوست، مشکلات کلیوی و از دست دادن تعادل شود. بر همین اساس شناخت علائم و علل اصلی کم آبی بدن در سالمندان بسیار مهم و ضروری است. کم آبی بدن زمانی رخ می دهد که بدن مایعات بیشتری نسبت به نیاز خود از دست می دهد.
فشار خون بالا در زنان چه علائمی دارد؟

فشار خون بالا در زنان چه علائمی دارد؟

این باور غلط که اغلب مردان در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند را فراموش کنید. چون پس از شروع سنین یائسگی، احتمال ابتلا به فشار خون بالا در زنان افزایش بیشتری می یابد.پیش از سن 45 سالگی مردان به احتمال زیاد بیشتر در معرض این عارضه هستند اما برخی از مشکلات سلامتی در زنان می تواند این وضعیت را تغییر دهد.فشار خون می تواند بدون علائم قابل توجه مانند سکته مغزی یا حمله قلبی افزایش یابد. در بعضی افراد فشار خون بالا می تواند سبب خونریزی بینی، سردرد، سرگیجه شود. از آنجایی که فشار خون بالا می تواند بر شما غلبه کند، مهم است که بطور مرتب آن را کنترل کنید.
آشنایی با هولتر‌ مانیتورینگ

آشنایی با هولتر‌ مانیتورینگ

هولتر‌ مانیتورینگ یک وسیله پزشکی است که ضربان قلب را ثبت و علائم غیر طبیعی آن را بررسی می کند. پزشکان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد قلب فرد، پس از استفاده از الکتروکاردیوگرافی استاندارد، هولتر‌ مانیتورینگ را انجام دهند. ما در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات مربوط به هولتر‌ مانیتورینگ و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهیم برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، ادامه مقاله را تا انتها بخوانید. آزمایش هولتر‌ مانیتورینگ را گاهی اوقات الکتروکاردیوگرافی سرپایی نیز می نامند. انواع دیگری از دستگاه ها وجود دارد که می تواند برای اندازه گیری فعالیت قلب در مدت زمان طولانی تر مورد استفاده قرار گیرد.
آشنایی با بیماری آبله میمون

آشنایی با بیماری آبله میمون

آبله میمون نوعی بیماری ویروسی است که علائمی شبیه آبله، روی پوست ایجاد می کند. این بیماری ارتباط نزدیکی با آبله دارد اما تقریباً به اندازه آن کشنده نیست. آبله میمون یک بیماری نسبتاً نادر است. اولین بار در میمون ها در سال 1958 در آفریقا تشخیص داده شد. از نظر ضایعات پوستی شبیه آبله است که به عنوان بخشی از یافته های جسمی در انسان مشاهده و و همچنین علت آن ویروسی است که از نزدیک با آن ارتباط دارد.
تشخیص و درمان آنافیلاکسی

تشخیص و درمان آنافیلاکسی

بعضی از افراد که به آلرژی‌های شدید مبتلا هستند، وقتی درمعرض چیزی قرار می‌گیرند که نسبت به آن آلرژی دارند، دچار واکنشی به ‌نام آنافیلاکسی می‌شوند که در نتیجه‌ی آن، سیستم ایمنی موادی شیمیایی در بدن آزاد می‌کند که این شرایط می‌تواند به شوک آنافیلاکسی (شوک آلرژی) منجر شود.
آزبست و خطر بیماری های ریوی

آزبست و خطر بیماری های ریوی

آزبست و خطر بیماری های ریوی، موضوعی است که افرادی که با این ماده معدنی سروکار دارند، باید آن را جدی بگیرند. حتی نگران بروز بیماری های ریوی ناشی از آزبست باشند. آزبست یک ماده معدنی طبیعی است که با بیماری ریه انسان در ارتباط است. همه انواع آن خطر ابتلا به بیماری های ریوی را افزایش می دهد. سه نوع بیماری ریوی مربوط به آزبست، اسکار (آزبستوز)، بیماری غیر سرطانی بافت پوشش ریه (بیماری پلور) و سرطان ریه است.
آشنایی با علت ورم مچ پا

آشنایی با علت ورم مچ پا

ورم مچ پا و ورم روی پا می تواند در هر دو پا اتفاق بیفتد یا شخص تنها دچار ورم پای راست یا پای چپ شود که هر کدام علت مخصوص به خود را دارد. همچنین تورم پا می تواند همراه با درد باشد یا اینکه فرد هیچ دردی را احساس نکند و تنها نشانه های تورم را در مچ و ساق پای خود مشاهده کند. اگر به مدت طولانی ایستاده باشید یا مسیر بسیار طولانی را پیاده روی کنید، جای نگرانی ندارد. اما اگر به هر دلیلی ورم پا ادامه پیدا کند یا با علائم دیگری همراه باشد، ممکن است وجود مشکلی جدی را نشان دهد.در ادامه به عواملی که ممکن است ورم در ناحیه مچ پا را به همراه داشته باشد، نگاهی می‌اندازیم:
پرتکرارترین سوالات در سامانه تله ویزیت FAQ) TeleVisit)

پرتکرارترین سوالات در سامانه تله ویزیت FAQ) TeleVisit)

پرتکرارترین سوالات در سامانه تله ویزیت FAQ) TeleVisit) FAQ : Frequently Asked Question
1234
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران