مقالات آموزشی

 
چگونه با Healthcare Tech SaaS راه حل های کاربر پسند و ایمن بسازیم؟

چگونه با Healthcare Tech SaaS راه حل های کاربر پسند و ایمن بسازیم؟

بازار توسعه مراقبت های بهداشتی saas بسیار بزرگ است و هنوز اشباع نشده است. سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی به راه‌حل نرم‌افزاری مناسب نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا عملیات روزانه خود را ساده‌تر کنند. فناوری نسل بعدی در برنامه‌های saas مراقبت‌های بهداشتی، اتوماسیون را به ارمغان می‌آورد و در نتیجه به بهبود کارایی عملیاتی کمک می‌کند.بازار توسعه مراقبت های بهداشتی saas بسیار بزرگ است و هنوز اشباع نشده است. سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی به راه‌حل نرم‌افزاری مناسب نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا عملیات روزانه خود را ساده‌تر کنند. فناوری نسل بعدی در برنامه‌های saas مراقبت‌های بهداشتی، اتوماسیون را به ارمغان می‌آورد و در نتیجه به بهبود کارایی عملیاتی کمک می‌کند.
Solve.Care با Chainlink همکاری می کند تا داده های دنیای واقعی را برای خدمات بهداشت و درمان بلاک چین

SolveCare با Chainlink همکاری می کند تا داده های دنیای واقعی را برای خدمات بهداشت و درمان بلاک چین ارائه دهد

ما مشتاقیم اعلام کنیم که Solve.Care با Chainlink همکاری کرده است تا شبکه های اوراکل غیرمتمرکز را در پلت فرم Solve.Care ادغام کند تا نقش قراردادهای هوشمند در آینده صنعت مراقبت های بهداشتی را گسترش دهد. شبکه اوراکل غیرمتمرکز پیشرو در بازار Chainlink برای منبع امن و ارائه داده‌های پزشکی خارج از زنجیره مورد نیاز برای اجرای خدمات مراقبت بهداشتی مبتنی بر قرارداد هوشمند استفاده خواهد شد و صنعت را متحول خواهد کرد.
یک اکوسیستم پزشکی هوشمند

Medicalchain یک اکوسیستم پزشکی هوشمند

هدف ما این است که بیمار را تحت کنترل داده های پزشکی خود قرار دهیم و به آنها این قدرت را بدهیم که تنها و جامع ترین نسخه پرونده خود را با هر سازمانی در شبکه پزشکی خود به اشتراک بگذارند.سوابق تکه تکه شده بیماران ناکارآمدی و نادرستی در وسعت سیستم مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند.
آشنایی با هدرا هش گراف

آشنایی با هدرا هش گراف

هدرا هش گراف عبارت است از یک شبکه توزیع‌شده غیرمتمرکز که اگرچه از نظر ساختاری کاملاً با بلاکچین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم متفاوت است، اما عملکرد مشابهی دارد. هدرا هش گراف مبتنی بر الگوریتم‌های امنیتی و اعتبارسنجی است که نسبت به الگوریتم‌های مورد استفاده در شبکه‌های بلاکچین کارآمدتر هستند
آشنایی با Aidoc

آشنایی با Aidoc

آی داک مدیکال یک شرکت فناوری اسرائیلی است که سیستم‌های تریاژ و اطلاع رسانی ساده را با کمک کامپیوتر توسعه می‌دهد. Aidoc برای الگوریتم های سکته مغزی، آمبولی ریوی، مشکلات دهانه رحم، خونریزی داخل جمجمه، مشکلات داخل شکمی و آمبولی ریه تاییدیه FDA و CE را دریافت کرده است.
روانشناسی از راه دور

روانشناسی از راه دور

فناوری بهداشت از راه دور و پزشکی از راه دور طی دهه گذشته در بسیاری از زمینه‌های مراقبت‌های بهداشتی رشد سریعی داشته است که شامل رادیولوژی از راه دور، روانپزشکی از راه دور و تله نورولوژی/telestroke است که در آن تله ویزیت و برخی خدمات بالینی سنتی (مانند معاینات و مداخلات) از راه دور با استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس از راه دور (VTC) ارائه می شود.
ابزار هوش مصنوعی جدید، تاریخچه پزشکی را برای تطبیق بیماران با بهترین داروهای ضد افسردگی تجزیه و تحلی

ابزار هوش مصنوعی جدید، تاریخچه پزشکی را برای تطبیق بیماران با بهترین داروهای ضد افسردگی تجزیه و تحلیل می کند

محققان کالج بهداشت عمومی دانشگاه جورج میسون از قدرت مدل‌های تحلیلی هوش مصنوعی (AI) برای تطبیق سابقه پزشکی بیمار با مؤثرترین داروی ضد افسردگی استفاده کرده‌اند و به بیماران این امکان را می‌دهند که علائم را زودتر پیدا کنند. وب‌سایت رایگان MeAgainMeds.com توصیه‌های مبتنی بر شواهد را ارائه می‌کند و به پزشکان و بیماران این امکان را می‌دهد تا داروی ضد افسردگی بهینه را در اولین بار پیدا کنند.
مزایای اینترنت اشیا در پزشکی

مزایای اینترنت اشیا در پزشکی

بی‌تردید اینترنت اشیاء (IoT) باعث دگرگونی قابل ملاحظه حوزه خدمات پزشکی می‌شود. در اصل، IoT ابزاری جدید را فراهم می‌آورد که با ایجاد یک سیستم یکپارچه، باعث افزایش کارامدی خدمات می‌شود و تضمین می‌کند که خدمات مراقبتی بهتر با هزینه کمتر به بیماران ارایه می‌شود. در میان منافع حاصل از توسعه IoT در حوزه خدمات پزشکی، برخی منافع چشمگیرتر هستند که در ادامه به چند مورد آن اشاره شده است.
تاثیر تله ویزیت بر کم تحرکی

تاثیر تله ویزیت بر کم تحرکی

در زندگی مدرن و امروزی، هر چه پیش می‌رویم کم تحرک‌تر از پیش می‌شویم. کارها و تفریحات ما اغلب طوری هستند که یک جا نشسته‌ایم. پشت میز می‌نشینیم و با کامپیوتر کار می‌کنیم، هنگام کار کردن با گوشی‌های موبایلمان نیز اغلب نشسته‌ایم و تحرک خاصی نداریم. تلویزیون تماشا کردن نیز یکی دیگر از تفریحات روزمره اغلب افراد است که موجب می‌شود زندگی آن‌ها بیش از پیش بی تحرک باشد. اما در این میان کمتر کسی از عوارض کم تحرکی و بی تحرکی خبر دارد. ورزش نکردن و داشتن یک زندگی غیرفعال و بی تحرک برای بدن می‌تواند بسیار خطرناک باشد...
هوش مصنوعی و متاورس: پیامدهای آینده برای پزشکی بالینی و مراقبت های بهداشتی

هوش مصنوعی و متاورس

Metaverse همگرایی دنیای واقعی و مجازی است که با فناوری های واقعیت توسعه یافته (انواع افزوده شده و مجازی)، هوش مصنوعی و بلاک چین امکان پذیر شده است. منشأ متاورس از رمان علمی تخیلی سال 1992 برف سقوط است که در آن اصطلاحات "متا" و "جهان" ترکیب شده اند. متاورس شاید یک تغییر پارادایم در نحوه تعامل ما با فناوری (به جای هر نوع فناوری) باشد، اما تعریف واقعی متاورس کمی مبهم باقی مانده است و یادآور بحث اولیه اینترنت در دهه 1970 است.
مراقبت سلامت هوشمند

مراقبت سلامت هوشمند

مراقبت سلامت هوشمند در واقع یکی دیگر از مزایای پیشرفت تکنولوژی و ارتباط است که در راستای بهبود کیفیت مراقبت های سلامتی و بهداشتی به کمک انسان آمده.مراقبت سلامت هوشمند به وسیله تکنولوژی تعیین می شود که به ابزارهای تشخیصی بهتر، درمان بهتر برای بیماران و دستگاه هایی که کیفیت زندگی را برای هر کس بهبود می بخشد تعریف می شود.مفهوم کلیدی مراقبت سلامت هوشمند شامل خدمات بهداشتی و سلامت، مدیریت رکورد الکترونیکی، هوشمند ساختن خدمات خانگی و وسایل پزشکی هوشمند و اتصالات است.
کاربرد تله مدیسین در بیماران مبتلا به بیماری مزمن:

کاربرد تله مدیسین در بیماران مبتلا به بیماری مزمن

طی پاندمی جهانی covid 19 ،تله مدیسین یک فاصله اجتماعی ایمن بخصوص برای مراقبت طولانی و خود مدیریتی بیماران مبتلا به بیماری های مزمن فراهم کرد. تله مدیسین یک تکنولوژی علمی و معتبر است که در کنترل بیماری های مزمن فواید زیادی دارد من جمله پیشگیری از خطر انتقال عفونت بین بیماران. به علاوه تله مدیسین نه تنها توسط زمان و مکان محدود نمی شود بلکه جهت ارتباط و فراهم سازی اطلاعات پزشکی پلی میان پرسنل سلامت و بیماران فراهم آورده است.
بلاکچین و متاورس درکنارهم برای سلامت

بلاکچین و متاورس درکنارهم برای سلامت

زمانی که از بلاکچین سخن به میان آوردیم، از دنیای بزرگی صحبت کرده ایم. گستردگی این فضا به اندازه ای است که تا چندی بعد به وسعتی بیش از یک جهان تبدیل خواهد شد. زنجیره ای که شاید بیش از اتصال میلیاردها آدم زمینی وسعت داشته باشد. ارتباط به نحوی در این زنجیره مستحکم خواهد شد که شاید بتوان گفت هر چیز ناممکن به ممکن تبدیل می شود.
راه حل های دیجیتال سلامت

راه حل های دیجیتال سلامت

تنظیمات مراقبت‌های بهداشتی مرتبط‌تر و آزمایشگاه‌های تشخیصی چابک را تصور کنید، جایی که فناوری‌های دیجیتال امکانات جدیدی را برای مراقبت بهتر باز می‌کنند. هر منطقه در امتداد پیوستار مراقبت‌های بهداشتی با فشار بیشتری برای انجام کارهای بیشتر با کمتر مواجه است - از C-suite گرفته تا آزمایشگاه‌های پزشکی تا مجموعه جراحی و از اتاق معاینه کلینیک تا خانه بیمار.
مزایای متاورس در بخش پزشکی

مزایای متاورس در بخش پزشکی

یکی از اولین پاسخ ها به “کاربردهای متاورس چیست؟” به بخش پزشکی اشاره می کند. بهترین مثال از کاربردهای متاورس در بخش درمانی به استفاده از واقعیت افزوده اشاره دارد. AR به عنوان یک فناوری حیاتی برای توانمندسازی مهارت ها و پایگاه دانش برای دانشجویان پزشکی ظهور کرده است. به عنوان مثال، ابزارهای کمکی جراحی که توسط فناوری پشتیبانی می شوند مانند Microsoft Hololens که به جراحان در جراحی های مختلف کمک می کنند.
چگونه اعتماد بیمار را به Telehealth ایجاد کنیم

چگونه اعتماد بیمار را به Telehealth ایجاد کنیم

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد ممکن است در مورد استفاده از خدمات بهداشتی از راه دور به جای مراجعه حضوری به پزشک تردید داشته باشند یا نگران باشند: پیچیدگی پیمایش در پلت فرم، شک و تردید در مورد توانایی تشخیص با استفاده از ابزارهای دیجیتال، ترس از امنیت داده های پزشکی شخصی، و خیلی بیشتر.
جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده سلامت

جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده سلامت

یکی از دانش‌هایی که از تقاطع دانش پزشکی با فناوری اطلاعات به وجود آمده و تاثیرات بسیاری بر نظام سلامت داشته است، انفورماتیک سلامت یا پزشکی است. انفورماتیک پزشکی تعاریف بسیار متعددی دارد. دانش انفورماتیک پزشکی دانشی چند رشته ای است (Multidisciplinary) که از ترکیب علوم مختلف تشکیل شده که هدف اولیه آنها جمع‌آوری، نگهداری، تحلیل، و پردازش اطلاعات در حوزه علوم پزشکی و سلامت است. این علوم شامل رشته‌های مختلف دانش مانند علوم کامپیوتر و طراحی نرم‌افزار، دانش اطلاعات (Information Science)، علوم شناختی (Cognitive Science)، مهندسی نیاز، مهندسی ارتباطات انسان و کامپیوتر و … می‌گردد.
جدید ترین تکنولوژی های پزشکی که دنیا را متحول کردند!!

جدید ترین تکنولوژی های پزشکی که دنیا را متحول کردند!!

دنیای علم و تکنولوژی در عصر جدید توانسته از ابعاد بسیار زیادی زندگی روز مره ما را تحت تاثیر خود قرار دهد. از اختراع گوشی های همراه هوشمند، ربات های انسان نما یا همان هوش مصنوعی، تجهیزات درمانی پیشرفته همه و همه به نحوی باعث شده اند زندگی برای انسان ها کمی آسان شود. در ادامه این مطلب به مهمترین فناوری های وارد شده به علم پزشکی که سبب تحول این علم شده‌اند خواهیم پرداخت.
نظارت از راه دور بر بیمار و پیشگیری از افزایش بیماری

نظارت از راه دور بر بیمار و پیشگیری از افزایش بیماری

امروزه مزایا و کاربردها و امکاناتی که بیگ دیتا در اختیار ما می‌گذارد بر کسی پوشیده نیست. اما یکی از حیاتی‌ترین و تاثیرگذارترین کاربرد بیگ دیتا در پزشکی از راه دور و تشخیص و درمان انواع بیماری‌ها است.
پزشکی از راه دور در مقابل سلامت از راه دور Telemedicine vs Telehealth

پزشکی از راه دور در مقابل سلامت از راه دور

اصطلاح سلامت از راه دور شامل طیف گسترده‌ای از فناوری‌ها و خدمات برای مراقبت از بیمار و بهبود سیستم مراقبت‌های بهداشتی است. سلامت از راه دور با پزشکی از راه دور متفاوت است زیرا در مقایسه با پزشکی از راه دور به گستره‌ی وسیع‌تری از خدمات سلامت اشاره دارد. در حالی که پزشکی از راه دور به طور خاص به خدمات بالینی از راه دور اشاره دارد، سلامت از راه دور می‌تواند علاوه بر خدمات بالینی به خدمات غیر بالینی از راه دور مانند آموزش کادر درمان (پزشک، پرستار، ...)، جلسات اداری و تحصیل پزشکی نیز اشاره کند.
12345678910...
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران