نقش تله ویزیت در حذف فواصل جغرافیایی

بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های آینده بیماران را از سراسر دنیا و بدون توجه به محدودیت‌های جغرافیایی پذیرش خواهند کرد و به جای انتقال بیماران به مراکز گران‌قیمت و دور‌دست، خدمات پزشکی با کیفیت بالا به محل اسکان بیمار منتقل می‌شود . به طور کلی هدف از تله مدیسین یا پزشکی از راه دور، حذف موانع جغرافیایی و مسافرت‌های غیر ضروری بیماران و همراهان آنها است.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

مزایای تله ویزیت

از مزایای استفاده تله ویزیت، زمان انتظار کوتاه‌تر و دسترسی بیمار به پزشک راحت‌تر می‌شود و رضایت بیمار را بالاتر می‌برد. با ارائه  این خدمات همچنین، علاوه بر افزایش رضایت بیمار، در زمانی که برای رفت و آمد و انتظار صرف می‌شد و همچنین در هزینه­های سفر نیز صرفه‌جویی می‌شود.

امکان تله ویزیت در روستا هم وجود دارد و  از اتفاق کارآمدی بیشتری دارد. در بعضی از مناطق روستایی، بیماران برای رسیدن به اولین مرکز درمانی در یک شهر دیگر باید شبانه سفر کنند یا حتی فرد در شهرهای بزرگ درگیر ترافیک و مسائلی از این قبیل می‌شود که در کنار بحث صرف پول برای این کار می‌تواند استرس‌زا باشد. اینگونه خدمات این هزینه‌ها را هم به صورت چشمگیری کاهش خواهد داد.

همچنین هیچ فردی نیز به دلیل مسافت یا محرومیت منطقه سکونت بی‌بهره از خدمات تشخیص و درمانی نخواهد بود و با هزینه کمتر می‌تواند پیگیر وضعیت سلامت خود باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  پروفسور دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

چه بیمارانی نیاز به تله ویزیت دارند؟

امروزه تمامی بیماران در حوزه­های مختلف پزشکی امکان استفاده از ویزیت و تله ویزیت برای پیگیری و درمان بیماری را دارند، اما برخی از بیماری­ها از جمله بیمارانی که نیاز مداوم به ویزیت پزشکان و معاینه آنها دارند بیماران مبتلا به دیابت هستند، که استفاده از روش تله ویزیت در کنترل بیماری آنها بسیار حائز اهمیت است.

به گفته مسوولین بهداشت و درمان کشور حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند و نیاز به فرد آموزش دهنده جهت پیشگیری و مقابله با دیابت بسیار زیاد است که با استفاده از  تله ویزیت، مشاوران و کارشناسان مربوطه در این زمینه می‌توانند اقدامات بسیار زیادی را جهت کمک به افراد مبتلا به دیابت انجام دهند. همچنین برخی از افراد دسترسی به مراکز بهداشتی و درمانی برای آن‌ها مشکل است که با ارائه اطلاعات فراگیر در زمینه دیابت به صورت تله ویزیت می‌توان گام‌های موثری را برای مقابله با این بیماری برداشت.

 روانشناسی و دیابت هم در کنار هم حائز اهمیت‌اند در واقع روانشناسی در ایجاد و نحوه سیر بیماری دیابت  خیلی مهم هست. همچنین باید توجه داشت که تله ویزیت برای پاسخ به سوالات بیماران دیابتی حائز اهمیت است و با وجود باورهای غلط و پاسخ های نادرست بیماری دیابت از طریق فراهم کردن امکان ارتباط پزشک با بیمار در نظر دارد با تمام تلاش خود به پاسخگویی صحیح و علمی سوال‌های بیماران توسط پزشکان و کارشناسان آموزش دیده دیابت و سایر بیماری‌ها بپردازد.

 افراد مبتلا به دیابت باید حتماً چکاب منظم از وضعیت قند خون خود انجام دهند و هر سه تا چهار ماه یک بار آزمایشات مربوط به دیابت را انجام دهند همچنین همزمان رژیم غذایی مناسب و ورزش های هوازی نیز مورد پیگیری این افراد باشد که پزشک به صورت آنلاین می تواند همه شرایط بیمار را تحت نظر قرار دهند و توصیه‌های لازم را برای آن ارائه کند.

بررسی دیگر مزایا در تله ویزیت

همچنین به طور کلی با تله ویزیت بستری کردن بی‌مورد و بعد شروع فرآیند تشخیص بیماری کمتر خواهد شد. در واقع ابتدا مرحله تشخیص اولویت می‌یابد. پذیرش کمتر در بیمارستان و آزاد شدن تخت‌ها به بیماران با مشکلات حاد مانند عفونت یا بیماری‌های مزمن کمک می‌کند تا سریع‌تر روند درمان خود را آغاز کنند. همچنین به پزشکان اجازه می‌دهد تا با بیماران بیشتری در تماس باشند و فرصت کافی برای ارزیابی علائم در حال ظهور و تشخیص مشکلات اولیه را قبل از نیاز به درمان جدی پزشکی فراهم می‌کند.

به طور کلی بیماران پول و وقت زیادی را صرف جستجوی خدمات درمانی می‌کنند؛ با ویزیت از راه دور، پزشک از طریق تلفن، لپ‌تاپ یا هر دستگاه دیجیتالی دیگر بیمار را ویزیت می‌کند. تصور کنید که با این کار هزینه‌های مسافرت برای درمان در شهری دیگر، پارکینگ و مرخصی گرفتن، بسیار کمتر می‌شود. علاوه بر هزینه نقدی، هزینه‌های روحی و روانی فرد نیز کم می‌شود.

همچنین با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم تردد کمتر، هموطنان می‌توانند از طریق تله ویزیت از توصیه‌های پزشک در مورد بیماری شان بهره مند شوند.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر
سایر پزشکان مرتبط