مزیت‌های کلان‌داده‌ها در بخش سلامت

داده‌های پزشکی منبعی قدرتمند برای ایجاد تحلیل‌های ارزشمند و کاهش اتلاف داده‌ها هستند. با توجه به همه‌گیری جهانی ویروس کرونا و بروز چالش‌های بیشمار پزشکی، کلان‌داده می‌توانند به ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی در شناسایی الگوهای مربوط به سلامتی کمک شایانی کرده و ضمناً از این داده‌ها می‌توان برای اتخاذ اقدامات عملی در صنایع پزشکی استفاده کرد.  گذشته از اینکه با استفاده از علم داده‌ها، تجربه بیماران از خدمات درمانی بهبود نسبتاً زیادی پیدا می‌کند، ذینفعان علاقه‌مند به بکارگیری کلان‌داده در صنعت پزشکی غالباً شامل ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، صنعت فناوری سلامتی، داروسازها و بیمه‌های درمانی می‌باشند.

مهمترین مزایای استفاده از کلان‌داده‌ها در صنعت مراقبت‌های بهداشتی:

  • امکان ایجاد پروفایل بیماران (ویزیت از راه دور)
  • امکان شناسایی فوری الگوها در نتایج درمان
  • افزایش رضایت بیماران
  • تسهیل گردش کارهای اداری در بیمارستانها
  • بهبود فرایندهای پزشکی با افزایش کارایی مراقبت‌های بهداشتی

این صنعت را قادر می‌سازد تا بیشتر مقرون به صرفه باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

به طور کلی تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در مراقبت‌های بهداشتی، رویکردی کاملاً شخصی‌سازی شده را برای هر مشتری فراهم کرده، امکان پردازش هر بیمار را در مدلی کاملاً منفرد تضمین می‌کند و می‌تواند تاریخچه سلامتی و مسیر دوره سلامت آنها را به صورت دیجیتال ترسیم کند که این به معنای امکان به اشتراک گذاری متعدد قابلیت‌های گسترده در تشخیص بیماری و درگیر شدن عمیق بیماران در تصمیم‌گیری‌های پزشکی می‌باشد.

علاوه بر این تجزیه‌وتحلیل داده‌ها به بهبود بهره‌وری صنعت مراقبت‌های بهداشتی نیز کمک می‌کند زیرا صنعت پزشکی را قادر می‌سازد کیفیت بالای خدمات خود را با پردازش سریع حجم زیادی از داده‌های پزشکی  و همینطور با کاهش هزینه‌ها، حفظ کند.

اگرچه استفاده از تجزیه‌وتحلیل داده‌های مراقبت‌های بهداشتی تا حدودی محدود به اروپا می‌باشد ولی همه‌گیری ناشی از COVID-19 مقامات را مجبور به تجدید نظر در محدودیت‌های اعمال شده قبلی و چراغ سبز به اقدامات تحلیلی مراقبت‌های بهداشتی (به ویژه پیش‌بینی و تجویز) کرده است.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر