مزایای استفاده از تله ویزیت

با پیدایش اینترنت و گسترش ضریب نفوذ اینترنت در زندگی روزمره، شاهد آن هستیم که تهیه کالا و دسترسی به بسیاری از خدمات به صورت آنلاین امکان پذیر است. از خرید مواد غذایی تا لباس و کفش، اجناس خاص و لوکس و حتی خدمات تخصصی و پزشکی به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در میان خدماتی که بصورت آنلاین به کاربران عرضه می شود، خدمات آنلاین پزشکی پدیده ای نوظهور و تازه است. امروزه با استفاده از اینترنت، استفاده از اپلیکیشن ها، شبکه های اجتماعی، سیستم ویدئو کنفرانس و سایر راه های ارتباطی بیمار می تواند درباره بیماری، نشانه های بیماری، شیوه های درمان صحبت کند و مشاوره پزشک خود را دریافت نماید. به کمک پزشکی آنلاین نتایج اقدامات تشخیصی مانند آزمایش ها،سونوگرافی ها و ... را می توان در نقاط مختلف جهان ارسال کرد.

درسیستم سنتی پزشکی این مشکل وجود داشت بیمار ساعت های زیادی را برای گرفتن وقت ویزیت صرف کند، یا مدت طولانی در انتظار ویزیت پزشک را سپری کند. از طرفی دیگر، بسیاری از مناطق کشور با کمبود نیروی متخصص و فوق تخصص مواجه هستند و مردم این مناطق مجبورند برای ملاقات پزشک با تجربه به شهرهای دیگر سفر کنند. این مسائل دلایلی هستند که تقاضا و استفاده از خدمات پزشکی از راه دور را توجیه می کنند.

این روزها به دلیل صرفه جویی در وقت ،هزینه و انرژی انجام بیشتر فعالیت های پزشکی نظیر مشاوره روانشناسی میتواند از راه دور انجام شود و محبوبیت بسیاری نیز در بین مردم پیدا کرده است.معمولا افراد ترجیح میدهند تا بتوانند از راه دور با پزشک خود ارتباط برقرار کنند و درمان شوند. پزشکی از راه دور در تمام شاخه ها مانند روانپزشکی-روانشناسی، دندانپزشکی، رادیولوژی و ... فعالیت دارد.همین طور ویزیت آنلاین برای افرادی که خارج از ایران زندگی می کنند مناسب است و در ویزیت از راه دور که آنلاین انجام می‌شود فرد می‌توانند ویزیت خود را به صورت نوشتاری و یا همین طور صوتی و تصویری از طریق سایت مورد نظر انجام دهد

اما ویزیت آنلاین چیست؟

تله ویزیت یا ویزیت آنلاین این گونه تعریف می شود که یک ویزیت تصویری از راه دور که بین یک بیمار و یک پزشک انجام می شود. کاربرد این نوع ویزیت به طور فزاینده ای افزایش یافته است . ویزیت های آنلاین معمولا بعد از تشخیص بیماری و تعیین درمان پزشکی مناسب توسط ارتباط های ویدئویی انجام می گیرد.

ویزیت و ملاقات با پزشک به طور سنتی در قالب تعاملات چهره به چهره انجام می گیرد. همچنان که تقاضا برای خدمات بهداشتی رو به رشد، گرفتن وقت ویزیت به موقع و مناسب به طور فزاینده ای برای بیماران دشوار می شود. از این رو اخیرا استفاده از تله ویزیت که به لطف انتقال از خدمات به خدمات دیجیتال و نحوه انجام این مشاوره (از جمله تله مدیسین یا پزشکی از راه دور، ویدئو و چت - بات ها) توسعه یافته است؛ از مشاوره مجازی می توان برای بهبود بهره وری و ارتباط در مراقبت های بهداشتی و حمایت بهتر از بیماران استفاده کرد.

تله ویزیت اگر مؤثرتر از مشاوره حضوری نباشد، تأثیراتی به مراتب مشابه با ویزیت آفلاین و حضوری دارد. ویزیت آنلاین این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا زمان و مکان را به نحو احسن و مطابق با میل خود تنظیم کنید و از گفتن هیچ حرفی هراس نداشته باشید. ویزیت آنلاین فرایندی است که در هر زمانی از شبانه‌روز امکان دسترسی به پزشک را برای شما فراهم می‌کند و تنها ابزار لازم برای آن دسترسی به گوشی هوشمند و اینترنت است. باید به این نکته نیز اشاره کرد که تله ویزیت به‌منظور حذف فیزیکی نیست؛ اما گاهی تأثیری به مراتب بهتر دارد.

مزایای تله ویزیت چیست؟

1. افراد در معرض بیماریهای جدید قرار نمی گیرند.

محل تجمع افراد از جمله مطب پزشکان، از جمله مکان هایی است که ویروس ها و باکتریها منتقل می شود. این روزها که دنیا با معضل بیماری مانند کوید 19 دست به گریبان است می توان این مسئله را به خوبی درک کرد. اگر استفاده از پزشکی آنلاین در دستور کار پزشکان و مدیریت مطب و کلینیک ها قرار بگیرد، این امکان را به بیمار می دهد بدون مراجعه به پزشک و تماس با آلودگی ها، ویروس ها از طریق یک ارتباط هوشمند و آنلاین پزشک خود را ملاقات کنند و از او مشاوره بگیرند.بیمار بعد از شرح علائم و انجام بررسی‌های روتین (مانند اندازه گیری درجه حرارت بدن) ممکن است پزشک از شما بخواهد برای انجام آزمایش‌های بیشتر به مطب مراجعه کنید.

2. ویزیت از راه دور هم برای بیمار و هم برای پزشک فرایند را راحت می کند.

ویزیت از راه دور برای بیمارانی که قادر نیستند منزل خود را ترک کنند، از جمله بیمارانی که دچار مشکلات حرکتی هستند، دچار شکستگی از ناحیه پا شده اند یا افرادی که در شهر خود به پزشک متخصص دسترسی ندارند بسیار مناسب است. مزیت دیگری که پزشکی از راه دور دارد این است که دسترسی به آن از سراسر دنیا امکان پذیر است.

3. به راحتی اطلاعات و پرونده پزشکی بیمار را می توان ثبت و نگهداری کرد.

در سرویس تله ویزیت( ویزیت آنلاین)، اطلاعات و مدارک پزشکی بیمار به راحتی و اتوماتیک وار و البته به صورت خصوصی و محرمانه نگهداری می شود. تمام اطلاعات و مدارک پزشکی بیمار از جمله نتایج آزمایش ها و سوابق پزشکی او داخل پروفایل شخصی او وجود دارد. و در ملاقات های بعدی اولا پزشک سریع و به راحتی به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت و دوم اینکه تغییرات و علائم را به راحتی تشخیص می دهد.

4. بازخورد بیماران در پزشکی آنلاین مثبت است.

در فضای مجازی بیمار احساس راحتی بیشتری دارد و این طرز فکر که بیماران ملاقات حضوری را ترجیح می دهند کاملا بی اساس است.

5. عدم محدودیت مکانی

نیازی به سفر کردن از شهرهای دور نیست. با خدمات پزشکی از راه دور ، دیگر نیاز نیست بیمار مسیری طولانی را صرفاً برای دسترسی به یک متخصص طی کند.بیمار به راحتی می توانید با یک متخصص صحبت کنید و مشکلات پزشکی خود را از درون خانه با او مطرح کند. اگر خدمات پزشکی در شهر محل زندگی بیمار بسیار کم است، می تواند با تماس ویدیویی آنلاین مشکلات را به طور کامل با متخصص مطرح کند.

6. هزینه کمتر برای درمان

گاهی وقت ها برای دسترسی به یک متخصص، نیاز است که هزینه بالایی صرف کنیم. پزشک های زیادی را ملاقات کنیم تا دست آخر به چیزی که می خواهیم برسیم. هزینه های ویزیت یک پزشک را به هزینه های رفت و آمد نیز اضافه کنید تا ببینید صرفاً برای تشخیص یک بیماری، چه قدر هزینه کرده اید. در حالی که ویزیت آنلاین پزشکی کارآمد و ارزان است و می توانید با پزشکان بیشتری در مدت زمان کمتری صحبت کنید؛ اگر چه نیازی به این کار نیست.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر
سایر پزشکان مرتبط