تله ویزیت در رفاه حال افراد جامعه

پیشرفت تکنولوژی آنقدر سریع و همه جانبه است که نقش پر رنگ آن در زندگی بشر امروز را نمی توان نادیده گرفت، یکی از مهم ترین استفاده ها از کاربردی ترین تکنولوژی روز دنیا، یعنی اینترنت، استفاده از آن در حوزه پزشکی است.
حتما شما هم امروزه اصطلاح " تله ویزیت" را شنیده اید، اگر این سوالات در ذهن شما شکل می گیرد که اصلا این سبک از ویزیت چگونه است، چه سوالاتی را می توان از این طریق با پزشکان در میان گذاشت، در کدام زمینه های پزشکی می توان از تله ویزیت بهره مند شد و ... ما در این مطلب به تمامی این نکات پرداخته ایم.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 
چگونگی تله ویزیت 
همان طور که ذکر کردیم استفاده از اینترنت ابعاد گوناگونی دارد که بسیاری از آنها جهت رفاه حال بشر امروزی و با توجه به سبک زندگی امروز طراحی می شود، زندگی در شهر های شلوغ و پرترافیک، مشغله های کاری بی شمار، عدم دسترسی عده ای از افراد به پزشکان با تجربه، شرایط سخت سفرهای درون شهری و برون شهری و امثال آن سبب شده است تا فعالان حوزه اینترنت و پزشکی با تلفیق این دو زمینه پرکاربرد، سبک خاصی از ویزیت را با عنوان " تله ویزیت" ابداع کنند.
 
در این سبک از ویزیت ما بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشیم ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینیم، می توانیم به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک در میان گذاشته و ویزیت شویم که معمولا برای پاسخ دادن سوالات و بررسی جواب آزمایشات از چت و درصورت ویزیت آنلاین چهره به چهره از تماس ویدیویی در سامانه امن مانند TeleVisit24 استفاده میشود. زمانی که بیماران در سامانه امن توسط پزشک ویزیت آنلاین را تجربه میکنند دیگر نباید نگران اطلاعات خود باشند.
 
 
راجع به چه مشکلاتی می توانیم به صورت تله ویزیت با متخصصین صحبت کنیم؟
حتما برای هر یک از ما این مسئله پیش آمده است که برای یک پرسش کوتاه در خصوص بیماری، نحوه و میزان مصرف دارو، علائمی که نیاز به ویزیت جهت تشخیص بیماری دارد و یا حتی نشان دادن یک برگه آزمایش ساعت ها در مطب پزشک معطل مانده باشیم. در حقیقت مشاوره آنلاین امکانی را برای ما فراهم می سازد تا جز در موارد واقعا ضروری نیازی به حضور در مطب پزشک نداشته باشیم، بنابراین می توان گفت برای هر نوع مشکلی می توان از این سبک ویزیت استفاده کرد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

 
چه کسانی به تله ویزیت نیاز دارند؟
بسیار پیش آمده است که دچار بیماری یا شرایطی شده ایم و از صحبت کردن حضوری در خصوص مشکلمان با پزشک دچار خجالت شده باشیم، مشکلاتی نظیر اختلال در روابط زناشویی، اختلالات دستگاه تناسلی، حتی در مواردی حادتر مثلا احتمال ابتلا به ایدز و بیماری های مقاربتی و یا حتی مشکلات روانی و عاطفی که از بازگو کردن آنها در حضور دیگران معذوریم، در تمام این موارد ذکر شده می توان با آسودگی خیال از ناشناس ماندن و قضاوت شدن، از تله ویزیت پزشکی در حوزه تخصصی مورد نظر بهره مند شویم.
 
گاهی دسترسی به یک پزشک متخصص با تجربه برای ما امکان پذیر نیست، یا مثلا برخی از ما که در مناطق محروم دور از شهرهای بزرگ زندگی می کنیم، خانم های باردار یا مادران تازه زایمان کرده که امکان خروج از منزل به سختی برای مان فراهم می شود، سالمندان، معلولین، افراد افسرده و صدها نمونه دیگر از ما که مشکل داریم اما توان مالی یا امکان صرف وقت کافی برای حل مشکل پزشکی و بهداشتی خود نداریم، در هر زمینه ای که دچار مشکل یا بیماری هستیم، می توانیم با متخصصین آن حوزه به صورت آنلاین مشورت کرده و به بیان مشکل خود بپردازیم.
 
یکی از شرایطی که لزوم استفاده از تله ویزیت را بیش از هر زمان به رخ کشید، روزهای قرنطینه و شیوع کرونا بود، برای آن دسته از ما که در این دوران دچار مشکل و بیماری بودیم و یا احساس می کردیم ممکن است به بیماری مبتلا شده باشیم و نیاز به ویزیت با پزشک داشتیم، اما شرایط اجازه حضور در مراکز شلوغی چون درمانگاه ها و اورژانس های مراکز پزشکی نمی داد، بیش از دیگران به لزوم یک مرجع جامع برای دریافت تله ویزیت و غیر حضوری را درک کردیم.
 
در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر
سایر پزشکان مرتبط