متاورس و سلامت زنان

Metaverse یک واقعیت دیجیتال موازی است که از فناوری های واقعیت مجازی، واقعیت ترکیبی و واقعیت افزوده تشکیل شده است. این پتانسیل دگرگونی در نحوه آموزش پزشکان و نحوه کار آنها در واقعیت سنتی دارد!اما با ظهور این فناوری جدید نگرانی هایی در مورد ایمنی، امکان سنجی و رابطه پزشک و بیمار به وجود می آید!اکنون در آموزش پزشکی استفاده می شود، به عنوان مثال استفاده از VR برای آموزش جراحی!

با استفاده از Metaverse در پزشکی، معاینات از راه دور در محیط آنلاین انجام می شود و پزشکان می توانند در موارد و بیماری هایی که نیاز به کنترل فیزیکی ندارند، بدون مراجعه به بیمارستان با پزشکان ملاقات کنند. جراحی های مختلف مستقل از مکان، زمان و توانایی فیزیکی، بدون نیاز به مسافرت پزشک و بیمار بین کشورها انجام خواهد شد. این امکان وجود دارد که توسعه جراحی دیجیتال با Metaverse گسترش بیشتری پیدا کند. در اینجا موضوعات مرتبط با بازتاب جهان متاورس در مورد سلامت آمده است: جلسات، کنفرانس ها و آموزش های حرفه ای مختلف که در آن تحولات در زمینه پزشکی با حضور پزشکان و داوطلبان دکترا به طور همزمان از سراسر جهان قابل دسترسی خواهد بود.

در حالی که پزشکی به طور سنتی یک برخورد عملی بوده است، این بیماری همه گیر به سرعت پذیرش فناوری های مراقبت از راه دور را تسریع کرده است. قبل از کووید-19، 43 درصد از مراکز درمانی به ارائه خدمات بهداشت از راه دور معروف بودند. در سال 2020 شاهد افزایش این درصد به 95 درصد بودیم.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

در سرتاسر جهان، بسیاری از سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی ما نیز مورد بررسی شدید قرار گرفته‌اند. با فشارهای ناشی از افزایش هزینه ها، پیری جمعیت، منابع محدود و فشار ناشی از یک بیماری همه گیر جهانی، ایده آوردن بخش هایی از مراقبت های بهداشتی از بیمارستان به خانه ممکن است ایده بدی به نظر نرسد.

همانطور که زندگی روزمره ما بیشتر و بیشتر دیجیتالی می شود، فشار همه گیر به پیشرفت های ما قطعا فرصت های مرتبط با سلامت و مدل های تجاری بیشتری را برای ما کشف کرده است. بیایید برخی از راه هایی را که در آن شاهد شروع این پیشرفت های جدید برای شکل دادن به آینده مراقبت های بهداشتی در متاورس خواهیم بود.

دسترسی سنتی به متاورس از طریق هدست VR به تصویر کشیده شده است و این دقیقاً همان چیزی است که متا با بازوی تغییر نام تجاری متا کوئست خود که سخت افزار و نرم افزار VR را توسعه می دهد، تصور می کند. با استفاده از VR به تنهایی، این رویکرد دارای پتانسیل فوق العاده ای در مراقبت های بهداشتی است. تعداد فزاینده ای از مطالعات وجود دارد که قبلاً به واقعیت مجازی به عنوان یک جایگزین مفید و بدون دارو برای مسیرهای درمانی اشاره می کنند، خواه در کاهش درد پس از جراحی، کاهش درد زایمان یا درمان فوبیا باشد.

با این حال، این با مفهوم متاورس متفاوت است. در دومی، به جای استفاده از هدست VR فقط برای درمان، درمانگر خود را از طریق دستگاه به عنوان یک آواتار دیجیتال ملاقات می کند. مشاوره آنها در یک دفتر مجازی برگزار شود. و حتی می تواند برای سفارش داروی نسخه ای خود یا برنامه VR به یک داروخانه مجازی مراجعه کند. پس از آن، آنها می توانند با جوامع دیگر بیمار ملاقات کنند تا پیشرفت درمان خود را به شکل آواتار به اشتراک بگذارند. و تحولات جدید مربوط به بیماری های خود را مورد بحث قرار دهند.

این موردی برای بهبود تجربه کاربر در مقایسه با انجمن‌های آنلاین بیمار یا ویزیت های پزشکی از راه دور فعلی که از طریق یک صفحه تخت انجام می‌شود، ارائه می‌دهد. از آنجایی که چنین بازدیدهایی رایج شده است، تجهیز آنها به یک رابط بهتر می تواند ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را برای گسترش خدمات خود به متاورس ترغیب کند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

سلامت از راه دور برای رشته زنان و زایمان کم خطر

اگرچه این تعریف متفاوت است، اما به طور کلی حاملگی های کم خطر به عنوان حاملگی هایی تعریف می شوند که می توان انتظار داشت بدون عوارض عمده ادامه یابد. زنان باردار کم خطر می توانند از طریق قرار ملاقات های معمول در خانه با ارائه دهندگان دوران بارداری خود از سلامت از راه دور بهره مند شوند. به طور سنتی، حتی بیماران باردار کم خطر برای ویزیت های حضوری متعدد زنان و زایمان برای نظارت بر پیشرفت، دیده می شوند. با این حال، برخی از کلینیک‌ها مدل‌های یکپارچه مراقبتی را برای این زنان ارائه می‌کنند تا قرار ملاقات‌های حضوری را برای موقعیت‌هایی که واقعاً این نوع ویزیت را تضمین می‌کنند، ذخیره کنند، مانند سونوگرافی آناتومی جنین. به زنان شرکت کننده در این ویزیت های آنلاین  لوازمی داده می شود تا در خانه از آنها استفاده کنند و در مورد نحوه استفاده از این لوازم آموزش می بینند. یک ویزیت آنلاین معمولی شامل استفاده زن باردار از لوازم مانیتورینگ در منزل برای ردیابی معیارهایی مانند ضربان قلب جنین، فشار خون مادر، و قد پایه است. ثابت شده است که نتایج بارداری بین زنانی که مراقبت‌های پیش از زایمان سنتی دارند و زنانی که پیش از تولد از راه دور پزشکی دارند مشابه است. علاوه بر این، این ویزیت های آنلاین  با صرفه جویی در زمان و هزینه های کمتر مرتبط با ویزیت برای بیماران همراه است، چیزی که به ویژه برای بیماران روستایی که در غیر این صورت اغلب باید مسافت های طولانی را برای قرار ملاقات های زایمانی طی کنند، مفید است.

 

 

سلامت از راه دور در مامایی پرخطر

یک بیمار باردار در معرض خطر بالا دارای شرایط فعلی یا قبلی مانند فشار خون بالا، ترومبوآمبولی وریدی، اختلال روانپزشکی، سوء مصرف مواد، یا سابقه خانوادگی اختلال ژنتیکی  که ممکن است سلامت یا زندگی مادر یا نوزاد را تهدید کند. سلامت از راه دور کمک کرده است تا نتایج بهتری را برای مامایی های پرخطر به ارمغان بیاورد، و راه حلی مقرون به صرفه برای درمان بیمارانی ارائه می دهد که حمل و نقل آنها دشوار است یا امکان دسترسی به حمل و نقل قابل اطمینان وجود ندارد، مانعی که بسیاری از بیماران روستایی با آن روبرو هستند. در مدل پزشکی از راه دور، پزشکان روستایی بر مراقبت از بیماران مامایی پرخطر نظارت خواهند کرد در حالی که از طریق ویزیت پزشکی از راه دور از متخصص راهنمایی دریافت می کنند. ویزیت های پرخطر قبل از تولد از طریق ویدئو کنفرانس بین پزشک روستایی، بیمار و متخصص، با متخصص در محل هاب (دور) و بیمار و پزشک روستایی در محل اسپیک (منبع) انجام می شود. متخصصان می توانند سونوگرافی ها و سایر معاینات را از طریق فناوری موجود، اغلب در زمان واقعی، مشاهده کنند. نظارت در خانه همچنین برای برخی از شرایط پرخطر امکان پذیر است، به کاهش سفرهای بالقوه خطرناک، شناسایی مسائل قبل از اینکه سلامت بارداری را تهدید کند و در صورت لزوم کاهش پذیرش در بیمارستان را ممکن می کند.

 

سلامت از راه دور برای بیماران در حوزه زنان

بیماران ممکن است از ویزیت های بهداشتی از راه دور برای پیگیری معاینات حضوری زنان سود ببرند. این ویزیت های آنلاین  به متخصصین زنان و زایمان اجازه می دهد تا در مورد نتایج آزمایشگاهی و تغییرات مورد نیاز در شیوه زندگی بیمار بحث کنند. علاوه بر این، برنامه‌ریزی خانواده و مراقبت‌های قبل از بارداری می‌تواند از طریق بهداشت از راه دور برای راحتی بیمار ارائه شود. کولپوسکوپی یک معاینه تخصصی است که از طریق برخی برنامه‌های پزشکی از راه دور به بیمارانی ارائه می‌شود که پس از آزمایش پاپ اسمیر غیرطبیعی به آزمایش‌های بیشتر نیاز دارند. به طور متوسط، مناطق روستایی نسبت به مناطق شهری پزشکان کمتری دارند که در کولپوسکوپی تخصص دارند، و به طور کلی پزشکان کمتری دارند، بنابراین این خدمات بهداشتی از راه دور به ویژه به نفع ساکنان روستایی است. نتایج تشخیصی برای تله کولپوسکوپی در مقایسه با معاینات حضوری مشابه بود.

 

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر