مقالات آموزشی

 
نوروپاتی دیابتی در پاها یا درد پای دیابتی

نوروپاتی دیابتی در پاها یا درد پای دیابتی

دیابت زمانی ایجاد می‌شود که بدن فرد انسولین کافی برای پردازش قند موجود در خون تولید نمی‌کند. این اختلال می‌تواند به عوارض متعدد شامل درد پا منجر شود. وقتی مردم دچار دیابت به درد پا مبتلاء می‌شوند، این درد ممکن است ...
آلرژی پاسخ سیستم ایمنی بدن به ماده خارجی است که در حالت عادی برای بدن مضر نیست.

هر آنچه باید درباره آلرژی بدانید و تله ویزیت

آلرژی پاسخ سیستم ایمنی بدن به ماده خارجی است که در حالت عادی برای بدن مضر نیست. این مواد خارجی آلرژن نامیده می شوند و شامل مواد غذایی خاص، گرده گل یا شوره حیوانات خانگی است. در این مقاله هر آنچه باید درباره آلرژی بدانید را بخوانید.
کم خونی

کم خونی

کم خونی زمانی روی می دهد، که سطح گلبول های قرمز خون (RBC) در بدن پایین می آید. این امر با امراض مختلفی همراه است زیرا گلبول های قرمز حاوی هموگلوبین هستند که اکسیژن را به بافت های بدن انتقال می دهند.
چربی خون و علائم آن

چربی خون و علائم آن

“چربی خون” یک اصطلاح کلی است که برای تمامی انواع مواد چرب موجود در خون مانند کلسترول و تری‌گلیسیرید، به کار برده می‌شود. برخی افراد دارای مقادیر بسیار بالای کلسترول (چربی) در خون خود هستند و این مسئله احتمال بروز حمله‌ی قلبی را در این افراد بالا می‌برد
برای چه بیماری هایی باید به متخصص داخلی مراجعه کرد؟

برای چه بیماری هایی باید به متخصص داخلی مراجعه کرد؟

متخصص داخلی بیماریهایی که بر اندام مختلف و سیستم بدن تاثیر می گذارد، بررسی می کنند و منشا بیماری را تشخیص می دهد. شاید سوال شما این است که چه زمانی باید به متخصص داخلی مراجعه کرد؟
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران