تاثیر تله ویزیت بر بهداشت دهان و دندان

امروزه با توجه به ظهور فناوری‌های شگفت انگیز جدید مانند واقعیت مجازی، چاپ سه‌بعدی یا CRISPR انتظار داریم که انقلابی در حوزه‌ی دندان پزشکی ایجاد شود. تمام نگاه متخصصان به سوی آینده است.تمام فناوری های ذکر شده با کمک تله ویزیت رفاه بی شماری برای بیماران از راه دور فراهم میکند
 
 
با توجه به فن‌آوری‌های جدید به نظر می‌رسد آینده‌ی دندان پزشکی، حوزه‌ای که به سرعت در حال رشد است، بسیار متفاوت از امروز باشد. این تفاوت با تاکید بیشتر بر پیشگیری است که منجر به ایجاد پوسیدگی‌های کمتر در دندان‌ها و کاهش بیماری‌های دهان و دندان می‌شود. پیش بینی می‌شود در آینده درمان مشکلات دهان و دندان به آسانی و در زمان کوتاه قابل دسترسی باشد.
 
 
همان طور که در مورد سایر تخصص‌های پزشکی نیز صادق است، نوآوری‌های تحول‌آفرین تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت تجربیات دندان پزشکان و خدماتی درمانی که ارئه می‌دهند، خواهد داشت.
 
 
دندان پزشکی از راه دور
گاهی مراجعه به مطب دندان پزشک برای برخی اقشار جامعه مانند کودکان، بیماران با شرایط خاص و یا افراد سالمند دشوار است. مسئله دیگری که مشکل آفرین است، مسافت است. مردمی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند به ندرت به دندان پزشک دسترسی پیدا می‌کنند و تقریبا هرگز امکان انتخاب ندارند. این مشکلات می‌تواند به میزان قابل توجهی با گسترش علم دندان پزشکی از راه دور(teledentistry) برطرف شود. به کمک این فناوری دسترسی به درمان آسان‌تر می‌شود، هزینه‌ی درمان برای بیماران کاهش می‌یابد و این امکان را برای بیماران فراهم می‌کند تا با متخصصانی که در دسترس نیستند ارتباط برقرار کنند. دندان پزشکی از راه دور در ایالات متحده در حال گسترش است.
 
 
تله ویزیت در بخش دندانپزشکی به کاربران امکان می‌دهد تا تصاویر، یادداشت‌های بالینی و کدهای صورت حساب‌ها را ضبط کنند و پس از آن این اطلاعات را به یک متخصص دندان پزشکی در هر جایی از کشور ارسال کنند. کاربران همچنین می‌توانند به صورت زنده با پزشک صحبت کنند و در صورت لزوم به صورت حضوری یکدیگر را ملاقات کنند.
 
 
واقعیت مجازی
به طور مشابه، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌توانند تجربه‌ی آموزش و یادگیری در دندان پزشکی را به سطح کاملا جدیدی ارتقا دهند. جراحان می‌توانند با یک دوربین واقعیت مجازی در سطح جهانی عمل جراحی انجام دهند و اجازه دهند که دانشجویان پزشکی از طریق عینک‌های واقعیت افزوده عملا در آنجا حضور داشته باشند.
 
 
واقعیت مجازی نه تنها به دانشجویان و استادان پزشکی بلکه به بیماران نیز کمک می‌رساند. آزمایش بر روی ۶۹ شرکت کننده نشان داد که واقعیت مجازی می‌توانند حواس بیماران را حین فعالیت دندان پزشک پرت کند. بیماران عینک‌هایی را استفاده می‌کنند که صحنه‌های طبیعی زیبا را به آن‌ها نشان می‌دهد و این باعث می‌شود که درد ناشی از درمان را به طور کامل احساس نکنند.
 
 
به طور کلی بیماران توسط ویزیت از راه دور میتوانند عکس های دهان و دندان خود را برای پزشک متخصص خود ارسال نموده و از او درباره درد و یا مشکلات خود سوال کرده و ویزیت آنلاین را تجربه کنند و تنها در صورت تشخیص مشکل دندان و لثه و... به صورت حضوری نزد پزشک رفته و ویزیت حضوری را تجربه کنند.
 
 
همچنین پس از انجام جراحی های لثه،جراحی های دندان و... تله ویزیت مورد بسیار مناسبی برای وضعیت حال بیماران است تا بتوانند خود و یا نزدیکان بیمار مشکلات و نگرانی های احتمالی را به پزشک متخصص انتقال داده و مشاوره بگیرند.
 
 
در سایت www.TeleVisit24.com تنها با وارد کردن نام و نام خانوادگى و شماره موبایل و ثبت نام در سامانه تله ویزیت ، بلافاصله و حداکثر طى مدت ٢٤ ساعت پاسخ خود را از بهترین پزشکان متخصص دریافت کنید.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر