مقالات آموزشی

 
دندانپزشکی از راه دور و تله ویزیت

دندانپزشکی از راه دور و تله ویزیت

استفاده از فن آوری های مبتنی بر اطلاعات و سیستم های ارتباطی به منظور ارائه مراقبت های سلامت از مناطق جغرافیایی دوردست است. دندانپزشکی از راه دور اطلاعات الکترونیکی را مورد استفاده قرار می دهد تا تکنولوژی ها را بهم ارتباط داده تا در زمانی که فاصله ها بین طرفین جدایی می اندازد، مراقبت های بهداشتی درمانی را فراهم و پشتیبانی نماید.
دندان پزشکی از راه دور

دندان پزشکی از راه دور

دندان پزشکی از راه دور (Teledentistry)، یکی از بخش های پزشکی از راه دور (Telemedicine) است؛ که امکان دریافت خدمات دندان پزشکی به صورت مجازی و از راه دور را فراهم می کند.
پلاک دندان

پلاک دندان

پلاک دندان (plaque) یک ماده چسبناک، بی رنگ یا زرد کم رنگ است که به طور مداوم روی دندان های شما تشکیل می شود. وقتی بزاق، غذا و مایعات با هم ترکیب می شوند؛ پلاک بین دندان های شما و در امتداد خط لثه ایجاد می شود.
علت سیاه شدن لثه

علت سیاه شدن لثه

سلامت دهان و دندان برای سلامت عمومی ضروری است. لثه‌ها بافت‌های مستحکمی هستند که دندان‌ها را سر جای خود محکم نگه می‌دارند. رنگ لثه ممکن است طیفی از قرمز یا صورتی تا قهوه‌ای یا سیاه را شامل شود.
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی نوعی خرابی دندان است و زمانی اتفاق می افتد که میکروب ها (باکتری ها) ی دهان، اسید های خورنده تولید کنند که باعث تجزیه دندان شوند و رفته رفته باعث ایجاد سوراخی در دندان می شوند ...

نکاتی که باید دندانپزشک شما درباره شما بداند

دندانپزشک شما باید در مورد شرایط شما و بیماری هایی که شما به آن مبتلا هستید، بداند زیرا دندان ها و بیماری ها رابطه متقابلی باهم دارند.
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران