مقالات آموزشی

 
علل و علائم اولسر یا آفت دهان

علل و علائم اولسر یا آفت دهان

اولسر یا آفت دهانی (Canker Sores)، زخم‌های کوچک دردناکی هستند که در داخل دهان ایجاد می‌شود. این بیماری از شایع‌ترین بیماری‌های دهان و دندان است که افراد بسیاری را مبتلا می‌کند. زخم‌های حاصله از این عارضه، رنگی سفیدِ مایل به زرد دارند که گِرد یا بیضی شکل هستند اغلب در...
تاثیر تله ویزیت بر بهداشت دهان و دندان

تاثیر تله ویزیت بر بهداشت دهان و دندان

امروزه با توجه به ظهور فناوری‌های شگفت انگیز جدید مانند واقعیت مجازی، چاپ سه‌بعدی یا CRISPR انتظار داریم که انقلابی در حوزه‌ی دندان پزشکی ایجاد شود. تمام نگاه متخصصان به سوی آینده است.تمام فناوری های ذکر شده با کمک تله ویزیت رفاه بی شماری برای بیماران از راه دور فراهم میکند ...
آفت دهان، یک بیماری شایع است که با تشکیل مکرر زخم های خوش خیم و غیر مسری در دهان به نام آفت، ایجاد

آفت دهان

آفت دهان بیماری است که باعث ایجاد زخم های کوچک در دهان می شود. زخم های آفتی معمولا در داخل لب ها، گونه ها یا زبان ایجاد می شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با علل ایجاد آفت دهان و درمان آن، آشنا شوید.
دندانپزشکی از راه دور و تله ویزیت

دندانپزشکی از راه دور و تله ویزیت

استفاده از فن آوری های مبتنی بر اطلاعات و سیستم های ارتباطی به منظور ارائه مراقبت های سلامت از مناطق جغرافیایی دوردست است. دندانپزشکی از راه دور اطلاعات الکترونیکی را مورد استفاده قرار می دهد تا تکنولوژی ها را بهم ارتباط داده تا در زمانی که فاصله ها بین طرفین جدایی می اندازد، مراقبت های بهداشتی درمانی را فراهم و پشتیبانی نماید.
دندان پزشکی از راه دور

دندان پزشکی از راه دور

دندان پزشکی از راه دور (Teledentistry)، یکی از بخش های پزشکی از راه دور (Telemedicine) است؛ که امکان دریافت خدمات دندان پزشکی به صورت مجازی و از راه دور را فراهم می کند.
پلاک دندان

پلاک دندان

پلاک دندان (plaque) یک ماده چسبناک، بی رنگ یا زرد کم رنگ است که به طور مداوم روی دندان های شما تشکیل می شود. وقتی بزاق، غذا و مایعات با هم ترکیب می شوند؛ پلاک بین دندان های شما و در امتداد خط لثه ایجاد می شود.
علت سیاه شدن لثه

علت سیاه شدن لثه

سلامت دهان و دندان برای سلامت عمومی ضروری است. لثه‌ها بافت‌های مستحکمی هستند که دندان‌ها را سر جای خود محکم نگه می‌دارند. رنگ لثه ممکن است طیفی از قرمز یا صورتی تا قهوه‌ای یا سیاه را شامل شود.
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی نوعی خرابی دندان است و زمانی اتفاق می افتد که میکروب ها (باکتری ها) ی دهان، اسید های خورنده تولید کنند که باعث تجزیه دندان شوند و رفته رفته باعث ایجاد سوراخی در دندان می شوند ...

نکاتی که باید دندانپزشک شما درباره شما بداند

دندانپزشک شما باید در مورد شرایط شما و بیماری هایی که شما به آن مبتلا هستید، بداند زیرا دندان ها و بیماری ها رابطه متقابلی باهم دارند.
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران