مقالات آموزشی

 
اصول تغذیه ای مناسب در دوران کرونا

اصول تغذیه ای مناسب در دوران کرونا

به طور کلی رعایت رژیم غذایی مناسب در صورت ابتلا به کرونا و حتی عدم ابتلا به این ویرووس بسیار مهم است. در این مقاله به اصول تغذیه ای صحیح میپردازیم. در دوران نقاهت ویروس کرونا، اشتها افزایش یافته و این زمان بهترین فرصت برای...
مشاوره تغذیه از راه دور

مشاوره تغذیه از راه دور

این روزها به دلیل پیشرفت سریع تکنولوژی ، تعداد زیادی از متخصصان تغذیه از مطب سنتی و کلینیک خارج شده و خدمات مشاوره تغذیه از راه دور ارائه می دهند. آنها از طریق تلفن همراه و اینترنت به بیماران مشاوره می دهند .رژیم غذایی نامناسب می تواند تاثیر زیادی بر روی بروز بیماری های مزمن وابسته به رژیم غذایی مانند سرطان، دیابت، بیماری مزمن کلیه، بیماری التهابی روده و موارد دیگر داشته باشد؛ اما از طرفی هم اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین می تواند نقش موثری در پیشگیری از بیماری های مزمن و تسکین علائم بیماری های مختلف بالینی داشته باشد.
بالا بردن متابولیسم بدن

بالا بردن سوخت و ساز (متابولیسم) بدن

به نقل از ایرنا “ متابولیسم به معنای تمام آن فرآیندهای شیمیایی است که در بدن اتفاق می‌افتد و شما را زنده نگه می‌دارد، نه فقط تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید.
اثرات ویتامین K بر سلامتی بدن

اثرات ویتامین K بر سلامتی بدن

ویتامین کا یا ویتامین K یک گروه از ساختار مشابه، محلول در چربی ویتامین‌هایی است که بدن انسان برای اصلاح پروتئین‌های خاصی که برای انعقاد خون است و همچنین در استخوان و ...
سیزده توصیه برای رسیدن به وزن ایده آل

سیزده توصیه برای رسیدن به وزن ایده آل

گاهی اوقات افراد تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند. بنابراین، زمانیکه یک لیوان آب گوارا آن چیزی باشد که شما واقعاً به آن نیاز دارید، می‌توانید به دریافت مقادیر اضافی کالری پایان دهید. چنانچه آب ساده جواب نداد، یک فنجان چای میوه‌ای را امتحان کنید.
خواص تخم شربتی

خواص تخم شربتی

تخم شربتی گیاهی خودرو، یک ساله و شبیه به ریحان ولی با برگ ها و تخم های ریزتر است. ساقه های آن مربع شکل و گلش مایل به قرمز و صورتی است. این گیاه در اوایل بهار در کوهستان ها و بیابان ها می روید.نام های دیگر این گیاه:بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک، بورنگ، صریرا و بادروج ابیض می باشد.
کمبود ویتامین و علائم چهره

کمبود ویتامین و علائم چهره

ویتامین‌ها و املاح، جزو ترکیبات مورد نیاز بدن برای ادامه فعالیت‌های طبیعی همراه با حفظ سلامت هستند. به همین دلیل هرگاه بدن با کمبود قابل‌توجه یک ویتامین یا ماده معدنی مواجه شود، عکس‌العملی دفاعی از خود نشان می‌دهد تا ما را متوجه این کمبود کند.
غذاهای سیر کننده

غذاهای سیر کننده

میوه ها بخش مهمی از رژیم غذایی سالم هستند. مطالعات متعدد نشان می دهد که خوردن میوه با جذب کالری کمی همراه است و می تواند به کاهش وزن در مدت زمان طولانی کمک کند. به طور خاص،مقدار کالری موجود در سیب بسیار کم است. از آنجا که سیب حاوی پکتین است، فیبر محلول که به طور طبیعی هضم را تسریع می کند، به شما کمک می کند که احساس سیری کامل کنید. سیب ها همچنین دارای بیش از 85٪ آب، که حجم زیادی را در شکم شما پر می کند و بدون اضافه کردن هیچ کالری، باعث سیری شما می شود.
از کجا بفهمیم کمبود ویتامین داریم؟

از کجا بفهمیم کمبود ویتامین داریم؟

ویتامین ها نقش حیاتی برای سلامت انسان ها داشته و وجود آنها در بدن برای ادامه بقا لازم و ضروری است. احتمالا می دانید ویتامین ها به دو گروه تقسیم می شوند؛ برخی محلول در آب و برخی محلول در چربی هستند...
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران