روانپزشکی از راه دور

Telepsychiatry فرآیندی است که از یک دستگاه ارتباطی مانند تلفن همراه به افرادی که از روانپزشک خود دور هستند و یا در محدوده زندگی خود متخصص روانپزشک ندارند و حتی افرادی که در خانه احساس راحتی بیشتری می کنند، ارائه خدمات روانپزشکی داده میشود. روانپزشکی از راه دور ممکن است مزایای مختلفی از جمله راحتی و دسترسی بهتر را ارائه دهد.

در این مطلب به کاربردها و مزایای Telepsychiatry پرداخته شده است.

Telepsychiatry شاخه ای از پزشکی از راه دور است. تله مدیسین با استفاده از فناوری که معمولاً مبتنی بر فیلم است، می تواند طیف وسیعی از خدمات درمانی را به بیماران ارائه دهد. روانپزشکان با استفاده از Telepsychiatry می توانند بطور مستقیم از طریق تلفن یا امکانات کنفرانس ویدیویی با بیماران ارتباط برقرار کنند و به درمان و مشاوره بپردازند.

طبق اعلام انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) ، از طریق روانپزشکی از راه دور می توان خدمات زیر را ارائه داد:

- ارزیابی روانشناسی و تشخیص

- درمان فردی

- گروه درمانی

- خانواده درمانی

 -آموزش بیمار

- مدیریت دارو

آیا کاربردی است؟ همانطور که جراحی از راه دور می تواند برای بسیاری از افراد موثر باشد و گزینه ای جایگزین، روانپزشکی از راه دور هم اینگونه است و خدمات روانپزشکی سنتی به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

تحقیقات نشان می دهد که پزشکی از راه دور گزینه ای موثر و مقرون به صرفه است که باعث افزایش دسترسی بیمار به متخصصین می شود. طبق گزارشAPA ، شواهد و مدارکی قوی وجود دارد که نشان می دهد روانپزشکی از راه دور می تواند منجر به بهبود نتایج و رتبه بندی رضایت بالا بیمار شود. آنها همچنین اظهار داشتند که روانشناسی از راه دور از نظر مراقبت های حضوری معادل مراقبت های حضوری است:

- دقت تشخیص

- اثربخشی درمان

- کیفیت مراقبت

- حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات بیمار

Telepsychiatry یک روش مؤثر در معالجه اضطراب، اختلالات اشتها، سوء مصرف مواد، روانگسیختگی است. یک مزیت قابل توجه روانپزشکی از راه دور این است که می تواند یک جایگزین عملی و موثر برای خدمات روانپزشکی حضوری باشد. برای تمام افراد در هر سنی از جمله کودکان، نوجوانان و بزرگسالان مناسب است. برای برخی از افراد، مانند افراد مبتلا به اوتیسم و مبتلایان به اختلالات اضطراب شدید، ممکن است روانشناسی از راه دور نسبت به حضوری از دید آنان ارجح باشد. مزایای دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

- راحتی و دسترسی

گزینه ای برای کسانی که در مناطق روستایی و جغرافیایی دور هستند

- در صورت عدم توانایی سفر ، می تواند روشی آسان برای دسترسی بیمار به خدمات روانپزشکی را فراهم کند.

- همچنین ممکن است منجر به کاهش نیاز به وقت مرخصی در محل کار یا مدرسه شود.

خلاصه

Telepsychiatry شاخه ای از پزشکی از راه دور است که برای ارائه خدمات روانپزشکی از ابزارهای کنفرانس ویدئویی استفاده می کند. همانند درمان روانپزشکی حضوری، متخصصین از راه دور می توانند ارزیابی و تشخیص، ارائه درمان و تجویز دارو را انجام دهند. تحقیقات نشان می دهد که روانپزشکی از راه دور به همان اندازه درمان های حضوری مؤثر است و حتی ممکن است برای برخی از افراد ارجح باشد.

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر
سایر پزشکان مرتبط