مقالات آموزشی

 
آشنایی با اختلال دوقطبی

آشنایی با اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی یا افسردگی شیدایی نوعی اختلال خلقی است. افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق می‌شوند. اختلال دوقطبی به‌صورت معمول در اواخر دوره نوجوانی یا اوایل دوره بزرگسالی تظاهر پیدا می‌کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که مهم‌ترین انواع آن اختلال دوقطبی نوع یک و اختلال دو قطبی نوع دو است....
اختلال دو قطبی انواع و علائمی دارد که شما را با آن آشنا می کنیم.

همه چیز درباره اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی، نوعی بیماری روانی است که باعث تغیرات خلقی شدید می شود.این بیماری درمان قطعی ندارد اما روش ها و درمان های مختلفی برای مدیریت علائم وجود دارد. در این مقاله شما را با علائم اختلال دو قطبی آشنا می کنیم.
روانپزشکی از راه دور

روانپزشکی از راه دور

Telepsychiatry فرآیندی است که از یک دستگاه ارتباطی مانند تلفن همراه به افرادی که از روانپزشک خود دور هستند و یا در محدوده زندگی خود متخصص روانپزشک ندارند و حتی افرادی که در خانه احساس راحتی بیشتری می کنند، ارائه خدمات روانپزشکی داده میشود.
روانپزشکی چیست

روان پزشکی چیست ؟

روان‌پزشکی یکی از شاخه های مهم پزشکی است. این رشتهٔ تخصصی به مسائل رفتاری، هیجانی ودرمان و پیشگیری اختلالات روانی آدمی می‌پردازد. ارزیابی روان‌پزشکی معمولاً شامل اخذ شرح حال و معاینه وضعیت روانی است. معاینه فیزیکی، انجام آزمایش و در بعضی موارد تصویربرداری از مغز از جمله روش‌هایی هستند که برای بررسی به کار می‌روند. اساس درمان‌های انجام‌شده در روانپزشکی داروها و روان‌درمانی‌ها هستند.
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران