تله ویزیت و تاثیر موثر آن بر افراد دارای اختلالات عصبی

براساس شواهد و بررسی های انجام شده برای افراد مبتلا به بسیاری از اختلالات عصبی ، ملاقات با متخصص مغز و اعصاب از طریق ویدیویی نیز ممکن است به میزان یک ویزیت حضوری مؤثر باشد. دراین بررسی ،بیماران هرکدام در شرایط متفاوت با بیماری یکسان و مصرف داروهای یکسان بوده اند.در این میان سکته مغزی یکی از شرایطی است که به خوبی از تله ویزیت نتیجه گرفته است . یک ویزیت ویدیویی برای بیماران تحت آزمایش و بررسی به اندازه ویزیت حضوری نتیجه بخش است.

تله ویزیت استفاده از ویدیو کنفرانس یا فناوری های دیگر برای مراجعه و ملاقات با پزشکان از یک سو به سو دیگر است. بدین معنی که بیمار می تواند در خانه یا در مطب پزشک محلی باشد.

همچنین تله ویزیت به ویژه برای افراد مبتلا به صرع مفید است که ممکن است نتوانند به سمت قرار ویزیت ها حرکت کنند ، افرادی که دارای اختلالات عصبی مانند مولتیپل اسکلروز و اختلالات حرکتی هستند ، ممکن است دارای مشکلات تحرک باشند و در رساندن خود به یک کلینیک درمانی مشکلات فراوان دارند و البته برای آن افرادی که در مناطق روستایی هستند نیز صدق میکند زیرا آنان دسترسی کامل به متخصصین مجرب را ندارند. یکی دیگر از کاربردهای مؤثر ویزیت از راه درو که به خوبی عمل میکند در مسابقات ورزشی است که به سرعت توسط متخصصین از راه دور میتوان ورزشکار را معاینه و یا چکاپ نمود و اعلام کرد که آیا وی میتواند در دوباره در فعالیت شرکت کند و یا باید به کلنیک و بیمارستان منتقل شود.

محققان برای بررسی شواهد ، 101 مطالعه در مورد استفاده ویزیت از راه دور برای زمینه های ضربه مغزی و آسیب دیدگی مغزی ، زوال عقل ، صرع ، سردرد ، مولتیپل اسکلروزیس ، اختلالات حرکتی ، شرایط عصبی عضلانی و عصب شناسی عمومی انجام دادند و شواهدی نتیجه بخش مبنی بر استفاده از تله ویزیت برای سکته مغزی را نیز بدست آوردند.بیمارانی که دچار عارضه شده اند و یا شرایط بهبودی پس از عمل را میگذرانند با ویزیت از راه دور نیز توانسته اند بهبودی خود را بدست بیاورند و پایش از راه دور تاثیر مثبت بر زندگی آنان داشته است.

به طور کلی ، مطالعات نشان می دهد که بیماران و مراقبان آنها به همان اندازه که از ویزیت های حضوری راضی بودند ، از مراجعه به پزشکان به صورت مجازی نیز رضایت داشتند. برخی مطالعات نشان می دهد که استفاده از ویزیت آنلاین به همان اندازه مراجعه حضوری برای تشخیص دقیق مؤثر است و در برخی موارد ممکن است نتایج درمانی را بهبود بخشد.همین طور دسترسی مردم به مراقبت افزایش یافته و  به کاهش بار سفر و هزینه بیماران ، ارائه دهندگان و مراقبان کمک می کند. 

 

 

نظرات

پانته آ
من هم همین مشکل را دارم لطفا راهنمایی کنید
شیوا

مطلب بسیار مفیدی بود ممنون از اطلاع رسانیتون

حمیده دهقان
بسیار متشکرم
Joe Henderson
Dude, this is awesome. Thanks so much
ارسال نظر