مقالات آموزشی

 
رادیکولوپاتی یا درد ستون فقرات

رادیکولوپاتی یا درد ستون فقرات

رادیکولوپاتی یا تحت فشار قرار گرفتن عصب در ستون فقرات، می‎تواند به ایجاد طیفی از علایم ناراحت کننده شامل درد، ضعف، و بی‎حسی منجر شود.
درد دست مشکلی آزاردهنده است.

درد دست و راه های بهبود آن

درد دست مشکلی آزاردهنده است. درد دست دلایل و نشانه های مختلفی دارد و شدت و دامنه آن نیز متفاوت است. بسته به دلیل بروز درد راه بهبود و درمان آن نیز متفاوت است. در این مقاله چند راه برای کنترل و کاهش درد را بررسی می کنیم.
درد دست راست نشانه چیست؟

درد دست راست نشانه چیست؟

بسیاری از افراد در شانه و دست سمت راست بدنشان احساس درد می کنند. البته دلایل بسیاری برای این درد وجود دارد. در بسیاری از موارد، علت به وجود آمدن درد شانه و دست راست استفاده بیش از حد از این ارگان ها یا آسیب دیدن همان قسمت از بدن است.
مروری بر TelePain

مروری بر Tele Pain

شناخته شده است در این جا میخواهیم به شاخه ای از پزشکی از راه دور برای مدیریت درد مزمن بپردازیم.پروتکل یکپارچه شناختی-رفتاری و گروهی از درمان های جسمی با استفاده از فناوری کنفرانس ویدئویی در سایت های از راه دور تهیه شده است تا مدیریت درد را برای افراد دردمند فراهم کند...
انواع دردها

انواع دردها

احساس درد به دلیل ارتباط بین اعصاب، نخاع و مغز رخ می دهد. بسته به علت اصلی درد، درد انواع مختلفی دارد. همه ما به دلایل مختلف احساس درد می کنیم؛ به همین دلیل توصیف نوع دردی که افراد مختلف تجربه می کنند دشوار است.
درد، بی حسی و گزگز دست‌ها و پاها

درد، بی حسی و گزگز دست‌ها و پاها

گزگز و بی حسی دست ها و پاها و همچنین داغ شدن کف پا می تواند یک عارضه موقت در زمان نشستن بر روی پاها باشد که بطور خاص با ایجاد حالت «خواب رفتگی» همراه است، یا می تواند یک نشانه دائمی و جدی از ابتلای فرد به یک بیماری یا آسیب دیدگی مزمن تلقی شود.
درد و نشانه های آرتروز

درد و نشانه های آرتروز

آرتروز یا استئوآرتریت شایع‌ترین بیماری از دسته التهاب مفاصل است.در این بیماری غضروف مفصل صدمه دیده و کم‌کم از بین می‌رود.آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند اما مفاصل بزرگ که وزن بدن را تحمل می‌کنند مثل ...
علت گرفتگی عضلات چیست؟

علت گرفتگی عضلات چیست؟

گرفتگی عضلانی انقباض ناگهانی و غیرارادی یک یا چند عضله از بدن شما می‌ باشد.گرفتگی عضلات زمانی رخ می دهد که بطورناگهانی یک و یا چند عضله شما دچار انقابض و کشیدگی می شود.
علت دردهای پاشنه و خار پاشنه

علت دردهای پاشنه و خار پاشنه

خار پاشنه، زایده ای استخوانی است که در استخوان پاشنه پا پدید می آید. مچ پای انسان مرکب از هفت استخوان است که بزرگ ترین آنها، استخوان پاشنه است. گاهی در این استخوان، یک زایده خار مانند ...
درمان درد مچ پا

درمان درد مچ پا

می‌توان گفت که بیشترین علل درد مچ پا به چهار دستهٔ اصلی تقسیم می‌شوند: پارگی یا التهاب تاندون (بورسیت)، ناپایداری، ورم مفاصل و یا شکستگی.
رماتیسم چیست؟

رماتیسم چیست؟

رماتیسم بیماری است که استخوان ها، مفاصل و بافت همبند را درگیر می کند. روماتیسم مفصلی به آرتریت روماتوئید و روماتیسم قلبی به تب روماتیسمی گفته می شود. این بیماری ها در زنان شایع تر از مردان است. ولی برخی از انواع آن ...
سردرد تنشی یا سردرد بالای سر و پیشانی

سردرد تنشی یا سردرد بالای سر و پیشانی

سردرد تنشی درد ناگهانی، تنگی یا فشار در اطراف پیشانی یا پشت سر و گردن شما است. بعضی از مردم می گویند احساس می‌کنند که یک چاقو در این حالت جمجمه آن‌ها را می فشارد.
نشستن طولانی مدت و درد زانو

نشستن طولانی مدت و درد زانو

وقتی کسی به مدتی طولانی حالت غیر فعال داشته باشد ممکن است دچار درد زانو شود. نشستن برای زمانی طولانی می‌تواند باعث خشکی عضلات و تاندون‌ها گردد و این وضعیت می‌تواند ناراحتی ایجاد کند.
اوزون درمانی جهت درمان درد

اوزون درمانی جهت درمان درد

اوزون ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می دهد در واقع یک اکسیژن قدرتمند در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد که با این اتم اضافه کارایی زیادی رابوجود می آورد.
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران