مقالات آموزشی

 
ضعف عمومی بدن

ضعف عمومی بدن

ضعف و بی‌حالی، احساس خستگی، خالی شدن انرژی بدن و از دست رفتن توان و قدرت بدنی است. ضعف و بی‌حالی همیشه با یک بیماری جدی همراه نیست.
درمان ورم با کمک پزشکان تله ویزیت

درمان ورم با کمک پزشکان تله ویزیت

ورم ممکن است در پوست، مفاصل، و دیگر بافت‌ها و ارگان‌های بدن بروز کند. چند دلیل برای ایجاد ورم در قسمت‌های مختلف بدن مطرح است، و برخی از این دلایل ممکن است جدی‌تر از بقیه باشند.
 پروپرانولول دارویی است که برای درمان فشار خون، تپش قلب، سردردهای میگرنی و درد قلبی تجویز می شود.

مصرف پروپرانولول و استرس

پروپرانولول (propranolol)، دارویی است که برای درمان مشکلات قلبی، کمک به اضطراب و جلوگیری از میگرن استفاده می شود. پروپرانولول ضربان قلب را کند و خون رسانی بدن را آسان می کند. در این مقاله می خواهیم شما را با این دارو و موارد مصرف و عوارض آن آشنا کنیم.
اختلال هیپوناترمی

اختلال هیپوناترمی

منظور از هیپوناترمی یا کم‌سُدیمی خون، کاهش سطح یون سدیم در خون بدن است. سدیم یک الکترولیت است و به تنظیم میزان آب داخل و خارج سلولها کمک می کند.
چه زمانی به پزشک عمومی مراجعه کنیم؟

چه زمانی به پزشک عمومی مراجعه کنیم؟

پزشک عمومی معمولا اولین فردی است که در صورت بروز ناخوشی و بیماری به او مراجعه می کنید. ایجاد ارتباط مداوم با یک پزشک عمومی که به او اعتماد دارید و با او راحت هستید، روشی موثر در مدیریت سلامتی شماست. اگر نیاز خاصی مثلا تمایل به ویزیت توسط پزشک عمومی خانم دارید هنگام تعیین وقت از مسئول پذیرش سوال کنید.
پزشکی عمومی از راه دور

پزشکی عمومی از راه دور

همانگونه که خواندید یک پزشک عمومی میتواند از راه دور نیز چکاپ های اولیه را با داشتن اطلاعات سلامتی شما بررسی کرده و در صورت نیاز برای شما نسخه بنویسد،شما را به متخصص ارجاع دهد و یا در صورت فوریت اورژانسی به مرکز بهداشتی اطلاع دهد همین طور برای معاینه در صورت داشتن علایم بیماری شمارا به مطب فرابخواند و یا تیم پزشکی به بالین فرد بروند .
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران