مقالات آموزشی

 
کاهش بویایی یا هیپوسمی

کاهش بویایی یا هیپوسمی

هیپوسمی یا کاهش قوه بویایی یک اصطلاح پزشکی است که برای توصیف از دست دادن حداقل بخشی از حس بویایی به کار می‎رود. این اختلال در صورت بروز هم می‎تواند ناراحت کننده باشد و هم خطرناک.
علل درد و عفونت گوش

علل درد و عفونت گوش

عفونت گوش - Ear infections در بزرگسالان هم‌‏اندازۀ کودکان شایع نیست، اگرچه این عفونت در افراد بزرگسال می‎تواند جدی‌تر باشد. رنجوری گوش ممکن است یک گوش یا هر دو را درگیر کند. درد گوش ممکن است ...
آشنایی با TELE ENT

آشنایی با TELE ENT

در TELE ENT متخصص پزشکی از راه دور از تجهیزات جانبی و فن آوری استفاده می کند که توانایی متخصصان گوش و حلق و بینی را در تشخیص و درمان بیماری گوش و حلق و بینی از راه دور بسیار افزایش می دهد. در رشته گوش و حلق و بینی ، پزشکی از راه دور می تواند مشاوره تخصصی و فوق تخصصی را در مکان های دور ارائه دهد. مشاوره ها می توانند در قالب "زنده" (در زمان واقعی) یا با تاخیر انجام شود.
پاسخ به سوالات گوش و حلق و بینی

پاسخ به سوالات گوش و حلق و بینی

تخصص گوش و حلق و بینی ، شاخه ای از علم پزشکی می باشد که به تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات مرتبط با گوش ، حلق ، بینی و سر و گردن و همچنین درمان ضایعات حنجره ، پولیپ های بینی و تومورهای سر و گردن می پردازد.
چه عواملی باعث خونریزی گوش می‌شود؟

چه عواملی باعث خونریزی گوش می‌شود؟

خونریزی گوش می‌تواند برای هر شخصی یک علامت بسیار هشدار دهنده باشد. عوامل متعددی می‏‌توانند باعث ایجاد خونریزی گوش شوند، که برخی از آنها موارد اورژانسی محسوب می‌شوند. مگر در مواردی که فرد مطمئن است که دچار یک بریدگی سطحی شده است، بروز خونریزی در گوش دلیلی موجه برای مراجعه به پزشک محسوب می‌شود.
سینوزیت را بشناسیم

سینوزیت را بشناسیم

سینوزیت حاد (التهاب شدید سینوس ها و بینی) منجر به التهاب و تورم حفراتی که در اطراف مسیرهای عبوری بینی شما وجود دارند (سینوس ها) می شود. این سینوزیت شدید ممکن است ...
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران