مقالات آموزشی

 
چرا نوزادم دل درد دارد

چرا نوزادم دل درد دارد؟

در دوران کودکی بسیاری از کودکان دچار دل درد می شوند و یکی از چالشها این است که دل درد معمول و خوش خیم را از موارد حاد و بدخیم تشخیص دهند. الگوریتم تشخیص درد شکم در دوران کودکی بهتر است به سه گروه تقسیم شود: نوزادان، کودکان پیش دبستانی و کودکان در سن مدرسه. در نوزادان ، استفراغ صفراوی نوعی اختلال تهدید کننده زندگی یا جراحی را نشان می دهد. بیشتر موارد غیر جراحی مربوط به ورم معده و روده، یبوست و ریفلاکس است. اکثر کودکان مبتلا به درد شکم ...
عفونت لوزه یا تونسیلیت در کودکان

عفونت لوزه یا تونسیلیت در کودکان

در پشت گلو کودک شما، دو توده بافتی بیضی شکل وجود دارد. این توده‌ها از ورود هر نوع میکروب به بدن کودک جلوگیری می‌کند. این بافت‌ها لوزه نامیده می‌شوند. لوزه ها بخشی از سیستم ایمنی را می سازند، و با عفونت مقابله می کنند.
درد مفاصل در کودکان

درد مفاصل در کودکان

وقتی کودکی از درد پا یا درد مفصل شکایت می‌کند این موضوع ممکن است باعث نگرانی والدین یا پرستاران بچه شود. به طور معمول این ناراحتی به سادگی ناشی از دردهای رشد است که خود به خود برطرف می‌شوند. در هر حال مردم باید در مورد نشانه‌ها و علایمی که نشان دهندۀ موضوعات جدی‌تر هستند هشیار باشند.
ویزیت و درمان از راه دور در بخش اطفال

ویزیت و درمان از راه دور در بخش اطفال

جغرافیا نه تنها تعیین کننده سلامتی است، بلکه کیفیت و دسترسی به مراقبت های بهداشتی را نیز می توان با کد پستی مشخص کرد. بیمارستانهای کودکان مجموعه هایی از ارائه دهندگان هستند که در پزشکی اطفال تخصص دارند و سپس مجدداً در زمینه اختلالات خاص کودکان و نوجوان دارای تخصص شده اند.
بیماری های شایع دوران کودکی و درمان آن ها

بیماری های شایع دوران کودکی و درمان آن ها

کودکان بیشتر دچار بیماری می شوند و برخی بیماری ها در میان آن ها شایع تر است. اگر فرزندی دارید که در سنین کودکی است و یا از کودکان مراقبت می کنید؛ بهتر است شایع ترین بیماری های این دوران را بشناسید.
بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم چیست؟

بیماری اوتیسم یک شرایط پیچیده عصبی و رفتاری و اختلالاتی در تعاملات اجتماعی و رشد کلامی و مهارت های ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری و سخت است و به دلیل زیادی علائم این بیماری،آن را اختلال طیف اوتیسم (ASD) می نامند. این بیماری شامل اختلال در طیف وسیعی از علائم و مهارت ها در سطوح مختلف است و درجات مختلفی دارد و ممکن است تنها یک نقص ساده باشد،که زندگی طبیعی بیمار را دچار مشکل میکند یا ممکن است،دچار ناتوانی های شدید شود که در آن به مراقبتهای اساسی نیاز است
روش های طبیعی درمان سرماخوردگی کودکان

روش های طبیعی درمان سرماخوردگی کودکان

کودکان در طول اولین سال زندگی خود دفعات زیادی بیمار می شوند. ممکن است بسیار سرما بخورند و آب ریزش زیاد و بد خوابی شبانه داشته باشند. چگونه می توانید به کودک خود کمک کنید؟ برای کودکان زیر دو سال استفاده از دارو توصیه نمی شود اما داروهای طبیعی می توانند به کاهش علائم بیماری و بهبود حال مادر و کودک کمک کنند.
درباره پزشک
دکتر فاطمه نعمت اللهی

» تخصص: زنان، زایمان و نازایی

» شهر : تهران